Главная > Все новости > Анонсы > Бензин на АЗС може подорожчати раніше, ніж очікується – експерт

Бензин на АЗС може подорожчати раніше, ніж очікується – експерт

Якщо Кабмін підніме з 7% до 20% ПДВ на паливо, як він це планує зробити з 1 липня 2023 року, то українські АЗС почнуть підвищувати ціни вже з середини червня. Такий прогноз зробив директор мережі АЗС Prime Дмитро Леушкін.

За його словами, при запровадженні з 1 липня 2023 року довоєнних податків на пальне обов’язково розпочнеться підвищення цін на АЗС. І обов’язково українські автомобілісти захочуть до 1 липня зробити запаси палива за старою ціною.

При цьому Леушкін вважає, що підвищення вартості бензину, наприклад, на 10 гривень за літр, відбудеться не за один день. Це буде повільний процес, який розтягнеться на кілька тижнів.

Експерт припускає, що якщо уряд не відмовиться від своєї ідеї повернення податків на довоєнний рівень із 1 липня 2023 року, то українські АЗС почнуть підвищувати ціни вже з 15 червня. І навіть у тому випадку, якщо нафтопродукти на світовому ринку будуть дешевшими. Лєушкін вважає, що у червні 2023 року ціни на пальне на українських АЗС можуть збільшитися на 10 гривень за літр і навіть більше.

Що чекає на українських водіїв на АЗС найближчим часом? Леушкін каже, що у травні 2023 року нічого суттєво не зміниться, український роздрібний паливний ринок буде спокійним.

Нагадаємо, у березні 2022 року в Україні для стабілізації цін і для наповнення ринку бензином та дизельним паливом скасували акцизи на паливо, а також знизили з 20% до 7% ПДВ на паливо. Але вже у вересні 2022 року акцизи на пальне повернули до рівня 100 євро за 1000 літрів бензину та ДП, та 52 євро за 1000 літрів автогазу.

Голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики ВР Данило Гетьманцев стверджує, що скасування акцизів та зниження ПДВ не вплинуло на ціни, а лише призвело до отримання операторами паливного роздрібного ринку необґрунтованого прибутку. Для наповнення державного бюджету Кабмін планує з 1 липня 2023 року повернути довоєнні податки.

Нагадаємо, раніше на Полтавщині правоохоронці затримали шахраїв, які організовували афери з продажу автомобілів. З березня до листопада 2022 року вони, за даними досудового слідства, обдурили щонайменше 13 осіб.

 

Источник