Главная > Все новости > Бережімо тендітну красу: кияни та магнолії

Бережімо тендітну красу: кияни та магнолії

З весняним потеплінням у ботанічному саду імені академіка Фоміна розквітли магнолії, а з ними збільшилась кількість відвідувачів. Люди масово фотографуються біля дерев, при цьому постійно зачіпають квіти, затоптують землю навколо дерева, а маленькі діти навіть вилазять на них і ламають гілки. Рослина після такої  «уваги» часто гине або потребує багато років на відновлення.

За словами заступника директора з наукової роботи Романа Палагечі, у ботанічному саду більше 70 видів магнолії. Вони потребують особливого догляду, зокрема правильного місця для посадки. Оскільки магнолії — це рослини з великими квітами, протяг або сильний вітер може їм зашкодити. Крім цього, рослинам потрібен додатковий полив.

— Історія магнолій у ботсаду бере свій початок з 1905 року. Понад 100 років ми займаємося вирощуванням магнолій і ця школа передається з покоління в покоління, — Роман Палагеча. — У нас є рідкісні магнолії, які представлені в одному екземплярі. Найстарша магнолія виду Суланжа, якій 89 років, потрапила до нас із Берліну.

Роман Палачега зазначив, що в період цвітіння магнолій, не страждають лише ті, які знаходяться в науковій частині.

— Відвідувачі часто не усвідомлюють, як саме шкодять деревам. Оскільки у магнолій дуже рихла деревина їх дуже легко зламати. Діти частенько вилазять на дерева, дорослі ж тягнуть гілки на себе і ламають їх. Звичайно, ми намагаємось пильнувати за цим, робимо зауваження. Навіть поставили паркан, проте люди його перелазять — додав заступник директора з наукової роботи.

Кожного року працівникам ботсаду доводиться відновлювати дерева. На реанімацію пошкодженої ділянки може бути витрачене усе літо. «Велике прохання берегти ці чудові дерева та нашу працю», — звернувся до відвідувачів Роман Палачега.

Зараз у ботсаду квітнуть дерева з білими квітами. Незабаром почнеться цвітіння рожевих та магнолій лимонного кольору.

vechirniykiev.com.ua/