Главная > Все новости > Анонсы > Бійці ЗСУ отримали новий бронеавтомобіль “Варта-Редут“

Бійці ЗСУ отримали новий бронеавтомобіль “Варта-Редут“

Бійці ЗСУ отримали новий український бронеавтомобіль “Варта-Редут”, який створили спеціалісти компанії “Українська бронетехніка”. В Інтернеті показали, як він виглядає.

Компанія “Українська бронетехніка” офіційно не повідомляла про те, що вона передала бронеавтомобіль “Варта-Редут” до ЗСУ. Також не відомо скільки таких бронемашин отримали українські захисники. Не виключено, що йдеться про один тестовий зразок.

Бронеавтомобіль “Варта-Редут” показали публіці ще у 2016 році у Києві на виставці “Зброя та безпека”. Проте досі він у серійне виробництво не пішов.

“Варта-Редут” збудували на базі стандартного бронеавтомобіля “Варта”, який представили у 2015 році. Таким чином, зважаючи на все, “Варта-Редут”, як і звичайна “Варта”, побудована на білоруському шасі МАЗ-5434. Але деякі ЗМІ стверджують, що “Варта-Редут” побудовано на шасі ЗІЛ-131. Зважаючи на все, це все-таки шасі ЗІЛ-131.

У цієї бойової машини дизельний двигун, кондиціонер, система обігріву та витяжки порохових газів.

Бронеавтомобіль “Варта-Редут” належить до класу MRAP. Тобто у нього посилений протимінний захист. Він може витримувати вибухи мін та СВУ (саморобні вибухові пристрої). Але й бронезахист кузова в нього непоганий.

Нагадаємо, наприкінці березня 2023 року під Бахмутом бронеавтомобіль “Варта” з українськими солдатами (евакуювали групу снайперів після виконання бойового завдання) потрапив під артилерійський обстріл російських окупантів. Внаслідок близького влучення снаряда ця бойова машина отримала пошкодження від уламків снаряда та від вогню (див. фото). Але бронекапсула вціліла і водій доставив солдатів до місця дислокації живими та неушкодженими.

З відкритих джерел відомо, що бронеавтомобілі “Варта-2” знаходяться на озброєнні Національної гвардії України. В якій кількості – зрозуміти важко. Екіпаж “Варта-2” складається із 2 осіб + 6 десантників. За даними деяких ЗМІ, у бронеавтомобілі “Варта-Редут” поміщається 12 людей. Але офіційно цю інформацію не підтверджено.

Потрібно зазначити, що на озброєнні ЗСУ зараз знаходяться декілька вітчизняних та іноземних бронеавтомобілів (колісні та гусеничні). Серед таких іноземних машин виділимо австралійські бронетранспортери Bushmaster, британські бронеавтомобілі Mastiff і Jackal, канадські броньовики Roshel Senator, турецькі Kirpi, а також американські бойові машини Bradley і Stryker.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що США передадуть Україні нову партію одноразових гранатометів АТ-4.

 

Источник