Главная > Все новости > Анонсы > Чехія передала Україні 12 танків T-72M1: у чому їхня особливість

Чехія передала Україні 12 танків T-72M1: у чому їхня особливість

Чехія у рамках нового пакету військової допомоги передала Україні 12 танків T-72M1. Про це повідомив канал “Чеське телебачення”.

Чехія у 2022 році стала однією з перших країн, яка передала Україні танки для боротьби з російськими окупантами. У 2023 році США, Великобританія, Німеччина та Польща вирішили поставити до ЗСУ свої сучасні танки. Можливо, на таке рішення вплинула і позиція чеського уряду.

Слід зазначити, що Чехія швидко схвалила постачання Україні танків T-72M1 у тому числі й через те, що більша частина з них знята з озброєння чеської армії. Чехи мають чудово розвинену промисловість, тому вони змогли швидко відновити та модернізувати танки T-72M1, а потім відправити їх українським захисникам.

Наразі Чехія передала Україні вже близько 50 танків. Це якщо враховувати нову партію із 12 бойових броньованих машин. З чуток, у резерві чеської армії є ще кілька десятків танків T-72M1. Їх також можуть передати нашій країні. Деякі з них, до речі, нещодавно відновили через проблеми з танками T-72M4CZ.

Наразі чеська компанія Excalibur Army займається модернізацією танків T-72M/M1 до варіанта T-72EA. Передбачається, що йдеться про 90 танків, які Марокко передасть Україні (фінансування за рахунок США та Нідерландів).

Чеські танки T-72M1, відправлені до України, не пройшли такої модернізації. Чому? Можливо, компанія Excalibur Army просто не встигла це зробити, оскільки ЗСУ потрібні бойові броньовані машини якнайшвидше для майбутнього контрнаступу.

T-72M1 – це експортний варіант радянського танка T-72А. Його головне озброєння – гармата 2A46M калібру 125 мм. Є також кулемет калібру 7,62 мм та кулемет калібру 12,7 мм. Цей танк оснащується дизельним двигуном потужністю 780 к.с. Максимальна швидкість по бездоріжжю – 45 км/год.

Підкреслимо, що T-72M1 помітно краще, ніж T-72M. У нього, наприклад, посилений захист (додатковий 16-мм бронеліст на лобовій частині корпусу) та лазерний далекомір ТПД-К1.

У Польщі було випущено близько 20 000 танків T-72M1. Вони й досі стоять на озброєнні армій України, Грузії, Алжиру, Індії, Іраку та інших країн.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що Україна отримає від Великобританії щонайменше 14 танків Challenger 2. Його основне озброєння – 120 мм гармата.

Источник