Главная > Все новости > Анонсы > Депортація в Україну: як українцям в Чехії отримати спеціальну візу, щоб залишитися в країні

Депортація в Україну: як українцям в Чехії отримати спеціальну візу, щоб залишитися в країні

Українські біженці в Чехії, які не мають статусу тимчасового захисту, можуть отримати візу толерантності, яка дасть їм право перебувати у країні до закінчення війни. Адвокат Оксана Різак розповіла, коли закінчується термін перебування українців у Чехії, і чи можна бути депортованим у разі порушення правил перебування у країні.

Так, за словами правозахисниці, українці, які не мають дозволу на перебування в Чехії, отримують класичну візу толерантності (vízum strpenia) з кодом 91. Її видають, коли іноземець має виїхати до держави свого громадянства і підлягає депортації, але не може повернутися через обставини, які від нього не залежать.

Ця віза дає право на перебування на території Чехії, а при виїзді із Шенгенської зони її анулюють. При цьому кількість дозволених в’їздів на візовому вклеюванні позначається як “0” (нуль).

Українці, які прибули до Чехії в перші тижні після 24 лютого 2022 року, також отримували цю візу толерантності, доки законодавчо не було врегульовано тимчасовий захист.

На сьогоднішній день візу толерантності можуть отримати українці, які станом на початок війни мали дозвіл на довгострокове перебування чи візу в іншій країні. Тому вони не мають права на отримання тимчасового захисту в Чехії.

Кого з українців можуть депортувати із Чехії

Одна з основних причин для депортації – закінчення ліміту перебування у Шенгенській зоні (90 із 180 днів) без оформлення дозволу на перебування. Після закінчення дозволених днів безвізу перебування на території країни Шенгенської зони стає нелегальним.

Однак за умов війни це правило для українців не діє, і їх ніяк не можуть депортувати до України. Після розгляду справи про перевищення терміну перебування у країнах “шенгену” громадянинові України видають рішення про неможливість виїхати, з яким направляють до Міністерства внутрішніх справ для отримання візи толерантності із кодом 91. На цьому процедура депортації для українців завершується. Вони залишаються у Чехії. Дія рішень про депортацію буде відновлена після закінчення війни.

Нагадаємо, що Чехія продовжила тимчасовий захист українських громадян до 30 вересня 2023 року.

Раніше повідомлялося, як українським біженцям у Чехії продовжити статус тимчасового захисту.

Источник