Главная > Все новости > Активисты района > Екскурсія клубу «Юні знавці Києва» Центральної районної бібліотеки ім. Є. Плужника «Золоті ворота — древня неприступна брама Києва»

Екскурсія клубу «Юні знавці Києва» Центральної районної бібліотеки ім. Є. Плужника «Золоті ворота — древня неприступна брама Києва»

«Золоті ворота — древня неприступна брама Києва»

6 червня 2019 року в Центральній районній бібліотеці імені Євгена Плужника продовжив свою роботу клуб «Юні знавці Києва» з учнями спеціалізованої школи №53 м. Києва, які перебувають у літньому таборі школи. На виїзному засіданні-екскурсії діти ознайомилися з історією та легендами унікальної  пам’ятки оборонної та сакральної архітектури Київської Русі  – Золотими воротами, що знаходяться неподалік від Софійського собору.

Як і Софія Київська, Золоті ворота належать до найдавніших споруд Східної Європи. Пам’ятка згадується у відомій літописній статті 1037 року, що розповідає про будівничу діяльність князя Ярослава Мудрого: “Заложив Ярослав город – великий Київ, а в города сього ворота є Золоті. Заложив він також церкву святої Софії, Премудрості Божої, митрополію, а потім церкву на Золотих воротах, кам’яну, Благовіщення святої Богородиці.. Після цього (він звів) монастир святого Георгія (Побідоносця) і (монастир) святої Орини…”  Цим записом літописець підсумував будівничі заслуги Ярослава за весь період його правління, воздав   їм хвалу.  В науці  забудовану цими спорудами територію давнього Києва прийнято називати “містом Ярослава”. 

Учні ознайомились з історією та легендами Золотих воріт, дізналися про діяльність великого київського князя першої половини XI ст. Ярослава Мудрого, пам’ятник якому, створений за ескізом українського  скульптора Івана Кавалерідзе, розташований  у сквері біля Золотих воріт. Князь тримає в руках макет Софійського собору, а його погляд звернений в сторону, де собор побудований.

Після екскурсії, задоволені діти активно відповідали на питання вікторини.