Главная > Все новости > Анонсы > Експерт запропонував переглянути акцизи на бензин та ДП: ціни піднімуться менше

Експерт запропонував переглянути акцизи на бензин та ДП: ціни піднімуться менше

Директор консалтингової компанії “А-95” Сергій Куюн вважає, що для наповнення державного бюджету краще не повертати довоєнне ПДВ на паливо у розмірі 20%, а переглянути акцизи на бензин, дизельне паливо та автогаз.

За його словами, потрібно зберегти на паливо пільгове ПДВ у розмірі 7%, який запровадили у березні 2022 року, але при цьому збільшити акцизи. Зокрема, Сергій Куюн запропонував підняти акцизи на бензин та дизельне паливо до 190 євро за 1000 літрів (до війни було 213 та 139,5 євро), а акциз на автогаз – до 150 євро за 1000 літрів (зараз – 52 євро).

Експерт вважає, що завдяки цьому підвищення цін буде рівномірним для всіх видів палива, збільшення цін не буде надто великим і ціни на паливо не подолають психологічної позначки 50 гривень за літр. Крім того, автогаз, як і раніше, буде в 2 рази дешевшим за бензин.

Державний бюджет ефективніше наповнюватиметься. І при цьому Україна виконає вимогу МВФ та інших міжнародних партнерів щодо підвищення акцизів на пальне.

Нагадаємо, Кабмін планує з 1 липня 2023 року повернути довоєнні податки на пальне. Акцизи на паливо стануть такими, якими вони були до початку повномасштабного вторгнення в Україну російських окупаційних військ. ПДВ на пальне підвищать із 7% до 20%.

Експерти прогнозують, що через це багато операторів роздрібного паливного ринку почнуть ухилятися від сплати ПДВ. Це також спричинить значне зростання цін.

Очікується, що повернення довоєнних податків призведе до того, що бензин А-95 буде коштувати 57,58 грн за літр (+11 гривень), дизельне паливо – 53,39 грн за літр (+8 грн), а автогаз – 24,46 грн за літр (+3 гривні).

Якщо ж ПДВ на паливо залишити у розмірі 7%, але підвищити акцизи, як пропонує Сергій Куюн, то бензин А-95 коштуватиме 50,47 гривень за один літр, дизельне паливо – 49,92 гривень за один літр, а автогаз – 25, 96 гривень за літр.

Яким шляхом піде Кабмін – поки що точно не відомо. Принаймні офіційно нічого не повідомлялося про те, що не повертатимуть з 1 липня 2023 року довоєнні податки.

Нагадаємо, раніше один із експертів розповів, що бензин та дизельне паливо на українських АЗС можуть подорожчати раніше, ніж очікується.

 

Источник