Главная > Все новости > Анонсы > «Електронні лікарняні листки – революційний сервіс МОЗ, який спростить життя лікарям і пацієнтам», – Ярослав Кучер

«Електронні лікарняні листки – революційний сервіс МОЗ, який спростить життя лікарям і пацієнтам», – Ярослав Кучер

Міністерство охорони здоров’я України працює над впровадженням електронних листків непрацездатності. Головна мета такого сервісу – спростити життя пацієнтам та лікарям. Про це під час брифінгу розповів заступник міністра охорони здоров’я України Ярослав Кучер.

Розробкою відповідного функціоналу МОЗ займається спільно з Мінсоцполітики, НСЗУ, Фондом соціального страхування, Пенсійним фондом України, а також ГО «Разом проти корупції», МБО «Фонд Східної Європи».

«Наше завдання – не просто перевести той чи інший документ в електронну форму. Ми хочемо, щоб листки непрацездатності стали елементом електронної системи охорони здоров’я і були доступні у всіх реєстрах. Щоб пацієнтові не потрібно було носити його із собою і видруковувати. До того ж це побудова ефективніших процесів, що мінімізують корупційні ризики видачі необґрунтованих лікарняних, зменшать навантаження на лікарів і спростять процес отримання страхових виплат», – зазначив Ярослав Кучер.

За словами заступника міністра, МОЗ уже розробив зміни до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо роботи Електронного реєстру листків непрацездатності. Наразі проєкт акта перебуває на розгляді в Кабінеті Міністрів України, тому найближчим часом очікується позитивний розгляд.

У перший період електронні лікарняні існуватимуть паралельно з паперовими. На практиці електронний листок непрацездатності передбачає розмежування зон відповідальності медичної сторони та соціальної (щодо питань страхових виплат).

«Насамперед ми хотіли спростити роботу лікарів і пацієнтів, адже листок непрацездатності може формуватися не лише у випадках хвороби. Є ще низка випадків, відповідно до яких особа має право на тимчасову непрацездатність згідно з законодавством України, наприклад, у разі усиновлення дитини. Запуск електронних лікарняних із повною інтеграцією в електронну систему охорони здоров’я – це революційний сервіс, який спростить життя пацієнтам і лікарям», – наголосив Ярослав Кучер. 

За інформацією: https://moz.gov.ua/