Главная > Все новости > Анонсы > Фігурам зубра і левів перед входом у Київський зоопарк повернуть первісну форму

Фігурам зубра і левів перед входом у Київський зоопарк повернуть первісну форму

Скульптури «Зубр та леви», розміщені перед входом до Київського зоопарку, будуть відтворені у своїй первісній формі. Ця форма втрачена внаслідок кількох реставрацій у попередні роки. Скульптури виконані з бетону і мідної окови (чеканки), які з часом зруйнувалися. Зараз скульптури знаходяться в аварійному стані.

Після відновлення скульптури будуть встановлені на перетині проспекту Перемоги та вулиці Зоологічної. Про це повідомив заступник голови КМДА Вячеслав Непоп.

Автором фігурних зображень зубра і левів є відомий український скульптор-анімаліст Юрій Рубан. У 1966 році під час реконструкції зоопарку був споруджений центральних вхід із приміщеннями для кас та екскурсійним бюро. У 1968 році перед зазначеним входом встановлені фігури зубра та левів, які за півстоліття стали символами зоопарку.

Зберіглася модель, фотографії та малюнки Юрія Рубана, за якими він створив зубра і левів. Завдяки зазначеним документам можна відновити фігури.

Дочка Юрія Рубана, Заслужений художник України Олександра Рубан та її чоловік, Народний художник України Віктор Липовка безпосередньо відновлять первісну форму фігур у бронзі.

Нині у Київському зоопарку проводиться облаштування нового центрального входу – на перетині проспекту Перемоги та вулиці Зоологічної. Фігури зубра, левів та нова скульптура жирафа будуть встановлені перед новим входом.

kyivcity.gov.ua