Главная > Все новости > Година пам’яті «Пам’ятати заради майбутнього»

Година пам’яті «Пам’ятати заради майбутнього»

До  Дня пам’яті жертв Бабиного Яру в бібліотеці ім. О.Матросова із старшокласниками гімназії № 154 проведено годину пам’яті «Пам’ятати заради майбутнього»за участі заступника директора з наукової роботи Національного історико-меморіального заповідника «Бабин Яр» Ткачука Андрія Платоновича.

78 років тому в київському Бабиному Яру трапилася трагедія, про яку знають далеко за межами України. Десятки тисяч євреїв, включаючи маленьких дітей, були розстріляні за два дні – 29 та 30 вересня 1941 року. Також у Бабиному Яру розстрілювали учасників українського підпілля, військовополонених, заручників, “саботажників” і порушників комендантської години та усіх тих, хто чимось не догодив владі “вищої раси”, яка будувала свій “арійський мир”.

Дякуючи свідченням очевидців, яким вдалося вижити, ми знаємо про ту страшну трагедію. Ці свідчення важко читати, ще складніше уявити, що колись все це відбувалося в Києві. Розповідь історика, хвилюючі кадри фотохроніки, книги, представлені на виставці дали змогу відчути весь трагізм тих подій, а пісня «Бабин Яр» у виконанні Софії Злотник додала особливої емоційності нашій зустрічі.