Главная > Все новости > Анонсы > Мінімальна зарплата українців у 2023 році має збільшитися двічі, – Верховна Рада

Мінімальна зарплата українців у 2023 році має збільшитися двічі, – Верховна Рада

В Україні готують підвищення мінімальної заробітної плати громадян У Верховній Раді зареєстрували законопроект, згідно з яким розмір виплати у 2023 році мають переглянути двічі.

У бюджетному комітеті парламенту опрацьовують нову законодавчу ініціативу. Згідно з основними положеннями, підвищення мінімальної заробітної плати має відбутися у липні та жовтні. Як відомо, зараз мінімалка для українців складає 6700 грн. Її планують збільшити наступним чином:

  • з 1 липня – до 8107 грн;
  • з 1 жовтня – до 8918 грн.

Спочатку у ВРУ планували підвищити мінімальну зарплату українців тричі. Перший етап очікувався з 1 квітня – до 7370 грн. Проте документ так і не винесли на голосування. Не виключено, що у майбутньому розміри та терміни підвищення виплат зміняться.

Причини підвищення мінімальної зарплати в Україні

У записці пояснення до законопроекту зазначено, що нинішній розмір мінімальної заробітної плати в Україні є порушенням Конституції. Його розмір нижчий за прожитковий мінімум для працездатних осіб у 7539 грн. У законі “Про оплату праці” зазначено, що мінімальна латка не повинна бути меншою за розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Народні депутати вказали, що ухвалення зазначеного документа сприятиме підвищенню рівня соціального захисту українців, які отримують низькі доходи.

У НБУ зафіксували поступове оновлення ринку праці в Україні. Аналітики вважають, що зайнятість та реальні зарплати поступово збільшуватимуться в державі.

На ринку праці збережуться диспропорції, тому рівень безробіття, як і раніше, буде вищим за довоєнний рівень, а зростання реальних зарплат переважно буде стриманим і нерівномірним по регіонах і галузях.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в Україні підвищили зарплати лікарям – деякі з них почали отримувати 28 000 грн.

Источник