Главная > Все новости > Анонсы > Мобілізація в Україні: оновлений список підприємств, які можуть бронювати працівників

Мобілізація в Україні: оновлений список підприємств, які можуть бронювати працівників

В Україні розширили список підприємств, які можуть бронювати своїх працівників від мобілізації. Зокрема, було оновлено деякі критерії, яким мають відповідати такі установи. Про це докладно розповіли у Мінагрополітики.

Кому дозволили бронювати працівників від мобілізації

Окрім стратегічних об’єктів інфраструктури до списку увійшли підприємства та організації, які мають важливе значення для національної економіки у галузі сільського господарства в особливий період. До таких підприємств також можуть бути віднесені селекційні компанії та постачальники насіннєвоовочевих та польових культур.

Щоб бронювати своїх співробітників, такі підприємства повинні відповідати низці критеріїв:

  • підприємство, яке є постачальником насіння овочевих та/або польових культур, має діяти на користь суб’єкта прав за більш ніж 100 сортами рослин у Державному реєстрі сортів рослин, придатних для розповсюдження в Україні – що підтверджується довіреністю чи договором доручення із суб’єктом прав;
  • підприємство, яке є постачальником насіння овочевих та/або польових культур повинно мати обсяги ввезення такого насіння в Україну за річний період з 1 січня 2022 року по 31 грудня 2022 року на більш ніж 40 млн гривень, що підтверджується довідкою про ввезення за підписом керівника підприємства, якою вказується найменування продукції (насіння), код УКТ ЗЕД, митна вартість, дата та номер митної декларації.

Як показала практика наявність бронювання не гарантує стовідсоткову відстрочку від мобілізації, адже статус може бути анульований.

Компанії, що відповідають критеріям, можуть забронювати 50% персоналу на власний розсуд. Особи одержують відстрочку максимум на 6 місяців, після чого потрібно знову подавати запит до Міністерства економіки. Чи продовжать відстрочку на другий термін, ніхто не знає. У деяких випадках відстрочка скасовується навіть раніше за кінець першого терміну.

Причинами можуть бути:

  • замовлення для Збройних сил України виконано та не підлягає продовженню;
  • установу позбавили статусу критично важливого;
  • підприємство більше не виконує мобілізаційне завдання (внаслідок його завершення чи скасування);
  • організацію повністю закрили;
  • працівника із бронюванням звільнили з підприємства.

Раніше повідомлялося, що військкомати в Україні по-новому каратимуть громадян за порушення правил військового обліку.

Источник