Главная > Все новости > Анонсы > Не робіть з ялівця слона: Кличко пояснив, чому на Хрещатику замінили каштани

Не робіть з ялівця слона: Кличко пояснив, чому на Хрещатику замінили каштани

За словами мера, ялівці на Хрещатику висадили тимчасово перед реконструкцією вулиці

Міський голова Києва Віталій Кличко пояснив, чому на Хрещатику замість каштанів посадили кущі з ялівцем. Про це Кличко розповів під час онлайн прес-конференції 25 травня.

Мер пожартував, що ЗМІ «роблять з ялівця слона» і насправді кущі на Хрещатику висадили тимчасово до капітальної реконструкції вулиці. Реконструкцію Хрещатика заплановано на наступний рік.

«Днями вздовж частини Хрещатика висадили ялівець – там, де на цей момент не було дерев. Підкреслю: таке рішення є тимчасовим. Наступного року ми плануємо реконструкцію Хрещатика. Її не робили багато років, тільки оновлювали асфальт. Тому цього року висаджувати великомірні дерева не мало сенсу. А ялівець перед початком ремонту пересадять у парки та сквери міста. Ми враховуємо попередній досвід. Бо під час масштабної реконструкції Хрещатика у 1998 році звузили широку бульварну частину вулиці. І каштани опинилися впритул до дороги», — підкреслив мер.

з відкритих джерел

Ялівці також менш вибагливі, ніж каштани. А на Хрещатику великий трафік і висока загазованість повітря. Суміш, якою посипають дороги взимку, також негативно впливає на дерева, вони слабнуть і «хворіють». Щоб уникнути цього, під час реконструкції розширять бульварну зелену зону, облаштують стаціонарну систему поливання, лунки дерев буде захищено від потрапляння реагентів.

«Тобто ми створимо умови, щоб у кожній лунці — а їх від Бессарабської до Європейської площі 249 – росли, а не чахли дерева. Звичайно, каштани — символ Києва. Вони ростуть у парках та скверах, на міських бульварах і вулицях. Ростимуть каштани і на Хрещатику. Будемо шукати витривалі сорти. Каштани будуть! Тому прошу не робити з ялівця слона. Ялівець теж не треба зневажати, але його з Хрещатика наступного року пересадять. А от каштани пересаджувати не рекомендують. Тому перед реконструкцією їх поки й не висаджували на головній вулиці», — наголосив Кличко.

Нагадаємо, нещодавно на Хрещатику в Києві замість традиційних каштанів, символу міста, висадили кущі ялівцю.

Джерело