Главная > Все новости > Анонсы > Небезпечно для здоров’я: кому та чому не можна їсти молоду картоплю

Небезпечно для здоров’я: кому та чому не можна їсти молоду картоплю

Сезон молодої картоплі стартував. Овочі користуються популярністю щороку, адже ранній коренеплід набагато смачніший, ніж торішня картопля, і до того ж корисніший. Однак є люди, для яких молода картопля може бути небезпечною. Медики розповіли, про кого йдеться.

Кому протипоказано їсти молоду картоплю

Справа в тому, що молода картопля часто містить нітрати, і це не є секретом. Більшість нітратів зберігаються саме у шкірці. Але мало хто чистить молоду картоплю, адже прийнято варити її просто у шкірці. Або шкірка знімається не повністю.

Скоротити кількість шкідливих речовин у бульбах молодої картоплі можна приблизно на 20-25%, якщо перед готуванням вимочити її у воді хоча б півгодини і зняти шкірку.

Медики не рекомендують зловживати молодою картоплею хворим із серйозними формами діабету, а також дітям, вагітним і жінкам, що годують грудьми. Шкода від надлишку нітратів у молодому коренеплоді може перевищувати допустиму норму, і такою картоплею можна навіть отруїтися.

Молодою вважається картопля, яку збирають за два тижні після закінчення цвітіння до повного дозрівання. Якщо ви самостійно вирощуєте картоплю на городі, і нічим не обробляєте коренеплід, то жодної шкоди його вживання не принесе.

Однак більшість фермерів використовують хімічні добрива, щоб прискорити зростання картоплі, тому в молодому коренеплоді, вирощеному прискореним способом, містяться різноманітні токсичні складові.

Раніше повідомлялося, яка рослинна олія вважається найшкідливішою для здоров’я.

Источник