Главная > Все новости > Анонсы > Німеччина продовжує передавати Україні інженерні танки Dachs

Німеччина продовжує передавати Україні інженерні танки Dachs

Німеччина за останній тиждень у рамках нового пакету військової допомоги передала Україні один інженерний танк Dachs (“Барсук”). Про це стало відомо із повідомлення прес-служби уряду ФРН.

Вперше інженерні танки Dachs на озброєння ЗСУ прийняли у березні 2023 року. На даний момент у Збройних силах України є 4 таких німецьких інженерних броньованих машин.

Скільки ще “Барсуків” отримають ЗСУ – не відомо. Звичайно, що чим більше таких інженерних броньованих машин у Збройних силах України – то краще.

Інженерний танк Dachs використовується для очищення доріг та території від усіляких завалів. Крім того, ця машина може рити траншеї та окопи, причому робить це досить швидко та якісно.

Dachs створено наприкінці 1980-х на базі танка Leopard 1. Армія ФРН прийняла його на озброєння на початку 1990-х років. Ця інженерна машина входить до складу німецьких танкових батальйонів.

Екіпаж цієї броньованої інженерної машини складає 3 людини. Екіпаж, до речі, непогано захищений бронею. Вага – 43 т. Ця машина рухається за допомогою 10-циліндрового дизельного двигуна потужністю 830 к.с. Дизель працює разом із автоматичною коробкою передач. Витрата палива – 280 літрів на 100 км. Максимальна швидкість по дорозі досягає 62 км/год, а пересіченою місцевістю – 45 км/год. Запас ходу – 300 чи 500 км, залежно від місцевості.

Оскільки Dachs застосовується у районах бойових дій, то він має захисне озброєння. Це кулемет калібру 7,62 мм і два димові гранатомети.

Оскільки Україна отримає від західних союзників танки Leopard 1 (частина з них уже доставлена в Україну), можна припустити, що інженерні машини Dachs входитимуть до складу українських танкових батальйонів.

Слід зазначити, що Німеччина у 2023 році продовжує надавати Україні військову допомогу, як це було у 2022 році. У 2023 році німецька допомога українським захисникам стане навіть більшою. Про німецькі танки Leopard ми вже говорили. Останнім часом в Україну з Німеччини також доставили армійські вантажівки Zetros, кілька розвідувальних дронів (які конкретно – невідомо), мобільні війскові антени, а також понад 83 тисячі снарядів калібру 40 мм.

Раніше повідомлялося, що Україна може отримати німецькі бронетранспортери Fuchs. У десантному відсіку такого БТР міститься 10 осіб.

Источник