Главная > Все новости > Нова міні-скульптура проекту “Шукай”

Нова міні-скульптура проекту “Шукай”


КИЇВСЬКИЙ ЕКІПАЖ

Прикмета: потреш мене і на дорогах завжди буде зелене світло.


Де шукати: вул. Хрещатик, 15/4, Київський Пасаж з боку вулиці Марії Заньковецької

З давніх-давен людство забезпечило себе доволі надійним засобом пересування на суходолі. То були усілякі повозки переважно на кінській тязі. За будь-яких умов коні могли задовольнити потреби усіх верств населення.

Повозки час від часу вдосконалювали, аби використовувати їх за різним призначенням. Здавалося, не було нічого, спроможного порушити звичних устоїв життя.

Та ось грянула світова промислова революція. Вона впевнено просувалася Америкою та Європою й усюди переконливо доводила: зміни не лише можливі, а й необхідні.

Стрімкий розвиток інженерної думки забезпечив численні відкриття, а слідом за ними – нові досягнення. Бути винахідником ставало модно.

Наприкінці 80-х років 19 століття німецький інженер Майбах успішно створив спочатку двигун, що працював на світильному газі, а згодом – на рідкому паливі. Потім разом із конструктором Даймлером розробили двигун внутрішнього згорання і встановили його на… дерев’яному велосипеді, яким того ж дня здійснили вдалу поїздку.

А 1889 року, на Всесвітній виставці в Парижі, конструктори презентували створений Майбахом самохідний екіпаж з першим в історії двоциліндровим V-подібним двигуном, потужність якого була більша за кінську силу.
Поширювані технічні новинки поступово діставалися Києва та одразу знаходили своїх прихильників.

Однак сенсаційна подія, що відбулася понад 120 років тому влітку 1897, приголомшила своєю непередбачуваністю. Серед білого дня, на виду усього люду, жваво і без коней вулицями Подолу котився самохідний екіпаж з трьома сміливцями.

Його рух забезпечував гасовий двигун. Затамувавши подих, ледь стримуючи переляк, за пересуванням екіпажу спостерігали здивовані перехожі. Достеменно не відомо, звідки той екіпаж узявся й кому належав.

Але цілком зрозуміло: це диво техніки стало прообразом автомобіля, що, випередивши коней, упродовж наступного століття повністю опанує світом.

Внесе в нашу мову французькі слова «водій» та гараж» і ще довгий час перебуватиме у власності заможних та водночас прогресивних осіб, для яких насправді стане не розкішшю, а засобом пересування.

Джерело