Главная > Все новости > Анонсы > Пільги на комуналку для пенсіонерів: кому належить знижка до 100%, і як її отримати

Пільги на комуналку для пенсіонерів: кому належить знижка до 100%, і як її отримати

Пенсіонерам, які проживають у сільській місцевості, належать особливі пільги на оплату комунальних послуг. Деякі громадяни можуть отримати 100% знижку та нічого не платити за комуналку. Однак так щастить не всім.

Так, 100% знижка на оплату комунальних послуг гарантована пенсіонерам, які працювали, зокрема, педагогічними чи медичними працівниками, фармацевтами, бібліотекарями, працівниками захисту рослин у сільській місцевості та селищах міського типу.

Пільга на комуналку призначається на 12 місяців із місяця, коли таке право у громадян виникає.

Знижка розповсюджується за оплату:

  • житла (квартирна плата, плата за послуги з утримання будинків та споруд та прибудинкових територій), управління багатоквартирним будинком;
  • комунальних послуг (централізовані постачання холодної води, централізовані постачання гарячої води, водовідведення, тепло- та електропостачання, природний газ (у тому числі транспортування, розподіл та постачання), централізоване опалення, вивезення побутових відходів);
  • палива та зрідженого газу.

При цьому 100% знижка надається у разі, якщо середньомісячний дохід пільговика за шість місяців не перевищує величини доходу, що дає право на податкову соціальну пільгу у 2023 році – 3760 грн.

Це означає, що якщо розмір пенсії перевищує 3760 гривень, то не отримуватимуть пільги на оплату комуналки мешканці сільської місцевості. У такому разі ніхто не заважає їм звернутися до Пенсійного фонду за призначенням житлової субсидії, на яку мають право усі громадяни України, чий прибуток відповідає необхідним критеріям.

Як відомо, якщо в сім’ї є дорослі громадяни, які офіційно ніде не навчаються та не працюють, то таке домогосподарство взагалі не розглядається навіть як потенційний отримувач субсидії.

Раніше повідомлялося, що українцям по-новому призначатимуть субсидії.

Источник