Главная > Все новости > Анонсы > Посів огірків у відкритий ґрунт: яких умов потрібно дотримуватись, щоб отримати хороший урожай

Посів огірків у відкритий ґрунт: яких умов потрібно дотримуватись, щоб отримати хороший урожай

Огірки можна сіяти одразу в ґрунт, а можна заздалегідь підготувати розсаду, що ще краще. Адже насіння огірків не завжди сходить. Досвідчені городники поділилися лайфхаками, як зробити так, щоб огірки проросли та дали добрий урожай.

Зазвичай насіння огірків проростає у відкритому ґрунті дуже швидко, за 1-3 дні. Для цього їм необхідна правильна температура – не нижче +15 градусів і не вище +29 градусів. Грунт при цьому повинен бути вологим, але в міру мокрим, щоб насіння не зацвіло і не захворіло.

Якщо температура вночі опускається нижче, тоді огірки можуть зійти. У такому разі краще заздалегідь виростити вдома розсаду, і потім висадити огірочки, що вже підросли, в грунт.

Якщо через 7 днів після посіву огірки не зійшли, причин може бути кілька:

  • Невдалий час посіву, коли температура повітря в приміщенні (при посадці в касети) або на відкритій ділянці (при посадці в ґрунт) опускається нижче 15°С.
  • Занадто кислий ґрунт, високий pH якого ушкоджує насіння. Нейтралізувати кислотність ґрунту можна за допомогою розчину вапна, лимонної або ортофосфорної кислоти. 
  • Мурахи, личинки, а також інші жуки в ґрунті можуть знищити насіння огірків, і вони не зійдуть вчасно.
  • Неправильний полив, коли грунт стає надто мокрим.
  • Зіпсоване насіння, яке зберігалося в негерметичній упаковці, відсиріло, підпадало під вплив прямих сонячних променів, або ж просто стало занадто старим.

Як сіяти огірки у відкритий ґрунт

Насамперед слід вибрати правильну ділянку для посіву. Огірки краще ростуть на сонці, у захищеному від холодних вітрів місці.

Досвідчені городники рекомендують садити огірки на ділянках, де торік росли капуста, картопля, цибуля, помідор, перець чи морква.

Перед посадкою ґрунт бажано удобрити перегноєм або компостом. Насіння потрібно класти в лунки на відстані 10-12 см. Глибина лунок для посіву має бути 2-3 см.

Раніше повідомлялося, як правильно посіяти редиску, щоб вона виросла великою і не гірчила.

Источник