Главная > Все новости > Анонсы > ПриватБанк роз’яснив ситуацію зі штрафами у 34 тисячі гривень за переказ грошей з картки на картку

ПриватБанк роз’яснив ситуацію зі штрафами у 34 тисячі гривень за переказ грошей з картки на картку

У ПриватБанку прокоментували численні скарги українців щодо штрафів за переказb грошей з картки на картку. Йдеться про запровадження покарання за торгівлю в інтернеті, яка кваліфікується як нелегальна підприємницька діяльність.

Так, минулого тижня в Мережі почала поширюватися інформація про те, що за продаж речей через соціальні мережі без сплати податків можна отримати 85 тис. грн штрафу з конфіскацією того, що ви намагаєтеся продати через інтернет, а також блокування всіх банківських рахунків.

Нібито щоб діяльність була легальною та карти не блокували, потрібно бути зареєстрованим як ФОП та сплачувати відповідні податки залежно від податкової групи. Але якщо йде постійний потік платежів та банк підозрює, що клієнт займається бізнесом без реєстрації ФОП – це нелегально, і рахунок йому заблокують. 

У ПриватБанку розповіли, що згідно із законом фінустанова не має права стягувати жодні штрафи за нелегальну підприємницьку діяльність та ухилення від податків, оскільки таких повноважень вона не має. Цим питанням займається Державна податкова служба за наявності рішення суду. Тому скарги щодо того, що ПриватБанк штрафує громадян, є наклепом.

У рамках фінансового моніторингу банки справді перевіряють походження коштів на рахунках клієнтів. Але робиться це не для того, щоб виявити продавців в інтернеті, а щоб боротися з відмиванням грошей та різними видами шахрайств.

Крім того, банк може блокувати картки, якщо клієнти протягом тривалого часу не проходять повторної верифікації. Деякі люди іноді роками не довозять до банку нові паспорти і не проходять звірку даних, а потім ображаються на те, що після цього банк блокує рахунки. За ухиленням від оподаткування банки не карають. 

Раніше повідомлялося, що в Україні можуть закритися ще кілька банків у 2023 році.

Источник