Главная > Все новости > Анонсы > Робота в Скандинавії: названі вакансії для українських біженців із зарплатами від 3000 євро

Робота в Скандинавії: названі вакансії для українських біженців із зарплатами від 3000 євро

Скандинавські країни (Норвегія, Швеція, Фінляндія, Данія та Ісландія) — привабливі напрямки для життя. Тут є високооплачувана робота, на яку з радістю беруть іммігрантів. Українським біженцям, які приїхали до цих країн, вдається працевлаштуватись, хоча без знання мови для багатьох це проблема.

Куди можна влаштуватися на роботу у Скандинавії

Так, до списку галузей, де завжди є робота в Норвегії, Швеції та Данії, і де потрібне мінімальне володіння іноземними мовами, входять:

  • сільське господарство (робота на фермі);
  • будівництво (електрики, сантехніки, зварювальники, фізичні працівники);
    догляд за людьми похилого віку;
  • виробництво (робота складі);
  • ресторани та готелі (кухарі, бармени, адміністратори, офіціанти, прибиральний персонал тощо).

Заробітні плати в скандинавських країнах вищі, ніж в інших європейських країнах, а умови роботи, за словами іммігрантів, тут кращі. Робота на складі або в ресторані – це завжди буде нелегка праця, зате тут ви не перероблятимете, до вас ставитимуться шанобливо, і до всього цього ви отримуватимете гідну зарплату.

Наприклад, у Швеції категорично заборонено залишатися на роботі після завершення робочого дня, також тут немає культури звільнення. Якщо вже когось взяли на роботу, то роботодавець практично не зможе його звільнити. Керівнику буде легше почекати, доки ви не захочете піти з компанії самі, ніж намагатися знайти привід попросити вас піти.

Зарплати у Скандинавських країнах

Заробітна плата у всіх скандинавських країнах може вдвічі перевищувати оплату праці на аналогічній посаді десь у Польщі, Чехії та навіть Німеччині. Однак не варто забувати про високі ціни та податки.

Для порівняння, у Норвегії працівник на полях отримує на місяць у середньому 3000 – 3200 євро. Зарплата офіціанта починається від 3400 євро, у сфері будівництва можна розпочати заробляти від 3400 євро. Прибиральницям платять від 3300 євро.

У Швеції порядок зарплат трохи вищий. Наприклад, за роботу в полі можуть платити в діапазоні 1900-2200 євро, офіціанти отримують від 2200 євро, прибиральниці в середньому 2200 євро, у сфері будівництва – 2400 євро.

В Ісландії на полях та у сфері будівництва можна заробляти до 4000 євро на місяць, офіціантам платять від 2700 євро, а от прибиральниці отримують мало, як для скандинавських країн – у середньому 1900 євро на місяць.

Середні зарплати в Данії виглядають таким чином: робота в полі — 17 євро на годину, офіціант — 18 євро на годину, прибиральниця — 17 євро на годину, сфера будівництва — 22 євро на годину.

У Фінляндії рівень окладів трохи нижчий, але й ціни там нижчі: робота в полі — 12 євро на годину, офіціант — 15 євро на годину, прибирання — 13 євро на годину, сфера будівництва — 14-15 євро на годину.

Раніше повідомлялося, які вакансії та зарплати пропонують українцям у ЗСУ та Міноборони.

Источник