Главная > Все новости > Анонсы > Став відомий розмір виплат військовослужбовцям після війни

Став відомий розмір виплат військовослужбовцям після війни

Після закінчення військових дій в Україні чисельність ЗСУ буде скорочена, і багатьох військовослужбовців звільнять із армії. При звільненні кожному з них належить грошова виплата. Єдиної суми для всіх немає. Виплати військовослужбовцям після війни залежатимуть від звання та посади військового, а також від того, якими є умови звільнення з військової служби.

Хто на які гроші може розраховувати, розповіли в Армія.

Насамперед слід сказати, що у разі звільнення із ЗСУ всі військовослужбовці отримують певну суму вихідної допомоги. Виплати не передбачені лише для тих, хто проходить строкову службу.

Після війни звільнені військовослужбовці отримають на руки суми, рівні величині грошового забезпечення, яке вони отримували відповідно до посади в армії.

Однак це ще не всі гроші, які належать військовим під час звільнення з ЗСУ. Їм також повинні або надати після служби оплачувану відпустку, яку вони не використали, або виплатити компенсацію за всі невикористані дні відпустки.

При достроковому звільненні військовослужбовців передбачено інший розмір виплат

Серед причин дострокового звільнення можуть бути такі:

  • за станом здоров’я;
  • за віком;
  • у зв’язку зі скорочення штату; 
  • після закінчення терміну договору;
  • безпосереднє підпорядкування близькій особі;
  • систематичне невиконання умов контракту командуванням;
  • настання особливого періоду та небажання продовжувати військову службу. Цією нормою можуть скористатися лише військовослужбовці-жінки, які мають дитину молодше 18 років.

В усіх цих випадках військовослужбовцю належить виплата при звільненні у розмірі половини (50%) їхнього грошового забезпечення.

Офіцерам, які звільняються зі служби за власним бажанням, а також іншим військовим, які залишають військову службу за сімейними обставинами або з іншої поважної причини, належить виплата у розмірі чверті (25%) їхньої місячної зарплати.

Офіцерам, сержантам, старшинам та рядовим, які були мобілізовані та призвані до ЗСУ, розмір грошової допомоги при звільненні визначатиметься постановою Кабінету Міністрів України.

Нагадаємо, в уряді ухвалили остаточне рішення щодо доплат військовим у розмірі 30 тисяч. Тиловикам такої доплати не буде.

Источник