Главная > Все новости > Тепер нові електродепо – лише в промислових зонах міста: відповідна будівельна норма почала діяти з 1 вересня 2019 року

Тепер нові електродепо – лише в промислових зонах міста: відповідна будівельна норма почала діяти з 1 вересня 2019 року

1 вересня 2019 року вступили в дію оновлені державні будівельні норми щодо метрополітенів – ДБН «Метрополітени. Основні положення». Відповідно до них, при новому будівництві ліній та станцій метро їх електродепо та інші виробничі приміщення мають розташовуватися лише у промислово-виробничих зонах міст. Раніше місце їх розташування не було обмежене.

«Сьогодні на одну лінію метро припадає в середньому 1 або 2 електродепо в залежності від кількості станцій. Щоб не створювати зайві незручності для навколишніх жителів, у нових ДБН щодо метрополітенів було обмежено розташування нових електродепо. Тепер у випадку нового будівництва ліній і станцій вони мають розміщуватися лише в промислових районах міст. Норма вже діє з 1 вересня і є обов’язковою», — зазанчив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

Він відмітив, що сьогодні найбільші міста в Україні дуже стрімко розвиваються і це потрібно враховувати при проектуванні нових станцій і ліній метрополітену. Тому їх планування має обов’язково відповідати актуальній містобудівній документації — генпланам та детальним планам територій.

Заступник Міністра підкреслив, що близьке розташування житлових будинків до виробничих приміщень метро може негативно впливати на комфорт людей через електромагнітні поля, створювати зайвий шум, вібрацію, погіршувати екологію. Тому у нових ДБН також унормовані відстані від крайніх паркових колій електродепо та колій службово-з’єднувальних гілок до житлової забудови.

Нові ДБН В.2.3-7:2018 «Метрополітени. Основні положення» розроблені ДП «Державний науково-дослідний інститут будівельних конструкцій» на заміну діючих з 2010 року ДБН. Нові норми вступили в дію з 1 вересня 2019 року і доступні за посиланням: https://bit.ly/2lBE56C.

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів, вулиць і доріг відповідно до їх призначення.

За інформацією: http://www.minregion.gov.ua