Главная > Все новости > Анонсы > Центр крові буде працювати у «карантинну» суботу: киян запрошують рятувати життя

Центр крові буде працювати у «карантинну» суботу: киян запрошують рятувати життя

З суботи, 14 листопада, в Україні запроваджують «карантин вихідного дня». Проте, працюватимуть продуктові магазини, аптеки, заправки та Київський міський центр крові.

«Ми працюємо у суботу! Важливо! Приймаємо тільки цільну кров. Приходьте до нас!  Ставайте Донорами та допомагайте іншим! Ми забезпечимо Вам гарні умови та комфорт», — наголошують у Центрі.

Існує різні види донорства – донорство цільної крові і донорство компонентів. Чоловіки можуть здавати цільну кров не більше 5 разів на рік, жінки – не більше 4 разів на рік. Після здачі крові має пройти не менше 60 днів, перш ніж донор зможе знову здавати кров. Після здачі крові має пройти не менше 30 днів, перш ніж донор зможе здавати плазму. Після здачі плазми має пройти не менше 14 днів, перш ніж донор зможе знову здавати плазму або кров.

У центрі ж закликають киян до донорства, бо у столиці бракує всіх груп крові. Епідемія коронавіруса ще більше загострила цю проблему.

«Через коронавірус кількість донорів прогнозовано буде зменшуватися, але кількість пацієнтів, які потребують компонентів крові – не зменшуватиметься. Спільними зусиллями треба сформувати запас крові. Пам’ятаймо, що одна донація рятує три життя, — зазначив директор КНП «Київський міський центр крові» Олександр Сергієнко.

Коли: 14.11.2020
О котрій: з 9:00 до 14:00

Джерело