Главная > Все новости > Анонсы > У 2019 році природо-заповідний фонд Києва поповниться 9 новими об’єктами

У 2019 році природо-заповідний фонд Києва поповниться 9 новими об’єктами

Цього року загальна площа природно-заповідного фонду (ПЗФ) зросте до 27,5% від загальної території міста Києва.

Про це сьогодні повідомив голова Постійної комісії з питань екологічної політики Київської міської ради Костянтин Яловий на прес-конференції з теми: «Природно-заповідний фонд міста Києва: зміни, виклики, перспектива розвитку», яка відбулася в інформаційному агентстві «Інтерфакс».

«Київська міська рада планує включити 8 нових об’єктів до ПЗФ Києва. Серед них – «Солом’янський ландшафтний парк» (площа – 28,36 га), ландшафтні заказники «Озеро Тягле» (137 га), «Бабин Яр» (40,5 га), «Труханів острів» (27,44 га). Це дасть змогу збільшити площу ПЗФ на 3 тис. га.
11 квітня на пленарному засіданні Київради депутати прийняли рішення, яке передбачає створення ландшафтного заказника місцевого значення «Осокорківські луки». Відтак, ландшафтний заказник буде створено на південь від озера Тягле та вулиці Колекторної у Дарницькому районі Києва. Він матиме орієнтовну площу 148 га. Вирішальний і впевнений крок ,що дасть нам змогу зберегти всі об’єкти у природному стані та забезпечити умови для організованого відпочинку населення», – додав Костянтин Яловий.

Наразі на території м. Києва розташовується 190 об’єктів (ПЗФ) загальнодержавного та місцевого значення на загальній площі 20,1 тис. га, що складає 23,97% від загальної площі міста Києва.

«Київ – лідер серед міст України за кількістю та площею об’єктів природно-заповідного фонду. У порівнянні з іншими містами України, площа природньо-заповідного фонду м. Києва значно вища. Так, у м. Львів – 32 об’єкта ПЗФ на загальній площі 561 га, що становить лише 3% від площі міста, у м. Харків налічується 15 територій та об’єктів ПЗФ на загальній площі 467,65 га, що становить приблизно 1,4% від усієї міської території. Тому нам варто не лише не втрачати лідируючих позицій, а і підтримувати їх збільшенням площі національного ПЗФ, що є беззаперечно важливим та пріоритетним завданням міської влади», – додав начальник Управління екології та природних ресурсів КМДА Андрій Мальований.

Зазначимо, що у 2019 році до переліку територій та об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення, зважаючи на їх природну цінність, рішеннями Київської міської ради заплановано включити 9 нових об’єктів:

  • ландшафтний заказником «Яр пролісок» площею 20 га;
  • комплексна пам’ятка природи «Реп’яхів яр» площею 11,6 га;
  • ландшафтний заказник «Озеро Тягле» площею 137 га;
  • ландшафтний заказник «Осокорківські луки» площею 148 га;
  • ландшафтний заказник «Деснянські луки» площею 318,9 га;
  • ландшафтний заказник «Золотий ліс» площею 2107 га;
  • ландшафтний заказник «Бабин Яр» площею 40,5 га;
  • парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва «Солом’янський ландшафтний парк» площею 28,36 га;
  • ландшафтний заказник Труханів острів, площею 27,44 га.

kyivcity.gov.ua/