Главная > Все новости > Анонсы > У червні багато українців отримають по 3,5 тисяч надбавки до пенсії: хто може розраховувати на таку виплату

У червні багато українців отримають по 3,5 тисяч надбавки до пенсії: хто може розраховувати на таку виплату

Пенсіонерам, які продовжують працювати після виходу на заслужений відпочинок, із квітня перерахують пенсії. Але при цьому ні у квітні, ні у травні оновлених пенсій вони не отримають. Лише в червні їм виплатять пенсії з надбавками. Причому, деякі можуть отримати надбавку до пенсії по 3,5 тисячі гривень.

Чому в квітні нових виплат не буде, і хто може розраховувати на солідну надбавку до пенсії, розповіли у Пенсійному фонді України.

У березні в Україні було проведено індексацію пенсій усім пенсіонерам, які не працюють. Однак у країні є немало пенсіонерів, що працюють. Їм, згідно із законом, пенсію не індексують. Натомість раз на два роки у квітні їм роблять перерахунок виплат з урахуванням нового стажу роботи. Цьогоріч із квітня перерахують пенсії приблизно 600 тисячам громадян.

Проте ні у квітні, ні у травні нових виплат вони не отримають. Це пов’язано з тим, що при перерахунку слід врахувати всі місяці роботи, у тому числі й перший квартал поточного року. Проте роботодавці складають звіти за перший квартал майже до середини травня. Тому перерахувати пенсії можна буде лише тоді, коли дані про сплату страхових внесків надійдуть до електронного реєстру.

Тому виплатити оновлені пенсії громадянам зможуть лише у червні, але пенсії буде підвищено з квітня. Таким чином, у червні вони отримають оновлену пенсію з надбавкою, причому не лише за червень, а й за квітень і травень.

Розміри надбавок до пенсій будуть різні. Все залежить від стажу, який є у працівника, та від початкового розміру пенсії, яку він отримує. Наприклад, якщо пенсіонер отримує щомісяця близько 7000 гривень та має не менше 35 років стажу, то у нього місячна надбавка до пенсії становитиме близько 1,2 тис. грн. А це означає, що за три місяці вони отримають понад 3,5 тис. гривень надбавки до пенсії.

Нагадаємо, українці можуть отримувати польську пенсію. Однак для цього вони мають мати стаж офіційної роботи у Польщі.

Источник