Главная > Все новости > Анонсы > У Мінсоцполітики зробили важливу заяву для отримувачів субсидій: кому залишили право на виплати

У Мінсоцполітики зробили важливу заяву для отримувачів субсидій: кому залишили право на виплати

В Україні змінилися правила призначення державної допомоги на оплату житлово-комунальних послуг. Субсидії громадянам призначатимуть по-новому. Це дозволить зробити виплату державної допомоги більш адресною.

Про зміни у правилах призначення та виплати субсидії повідомила прес-служба Мінсоцполітики.

Зокрема, досі субсидію можна було отримати лише на зареєстроване чи фактичне житло. А тепер її також можуть дати на задеклароване місце проживання.

Крім того, субсидію даватимуть сім’ям, у складі яких є людина, яка перебувала або перебуває в полоні.

Субсидію також виплатять і у разі смерті отримувача, який подавав заяву на її виплату. У цьому випадку виплату субсидії провадитимуть на когось із членів домогосподарства. Однак це має бути член сім’ї, якого враховували під час призначення субсидії.

Для того, щоб член сім’ї померлого субсидіанта міг отримувати допомогу держави замість нього, він має подати письмову заяву або до сервісного центру ПФУ, або до ЦПАУ, або до уповноваженого представника місцевого органу влади. Причому подати цю заяву слід у тримісячний термін після смерті отримувача субсидії.

Крім того, громадянам, які отримували безготівкову допомогу від держави у опалювальний сезон 2021-2022 років, виплатять заощаджену субсидію “живими” грошима. Чимало українців не змогли термін отримати зекономлені гроші через війну. Однак тепер порядок цих виплат також визначено урядом.

При цьому слід пам’ятати, що громадян позбавлятимуть субсидії, якщо виявиться, що вони подали неправдиві відомості про свої доходи чи витрати. Можуть також відмовити у допомозі за умови, якщо склад сім’ї не відповідає задекларованому, або якщо на заяві про надання субсидії немає підпису заявника.

Источник