Главная > Все новости > Анонсы > У Нацбанку зробили прогноз щодо зростання зарплат українців

У Нацбанку зробили прогноз щодо зростання зарплат українців

Незважаючи на війну, зарплати українців зростуть уже цього року. Причому стануть вищими не лише номінальні, а й реальні заробітки. Зростання зарплат в Україні продовжиться і наступні два роки.

Такий прогноз дають аналітики Нацбанку України у черговому Інфляційному звіті.

Український бізнес уже зумів подолати прірву, що розверзлася перед ним на початку війни. Вітчизняні підприємці зуміли швидко пристосуватися до нових економічних умов, продемонструвавши високу адаптивність та вміння знаходити вихід із будь-якої ситуації.

Все це призвело до того, що вже цьогоріч підприємства швидко відновлюються, нарощуючи обсяги виробництва та відкриваючи нові вакансії. З кожним днем зростає попит на робочу силу, і поступово ініціатива на ринку праці переходить від роботодавців до найманих працівників. Все це призводить до того, що роботодавці змушені підвищувати зарплати персоналу, особливо якщо йдеться про кваліфікованих спеціалістів.

Тому вже цьогоріч аналітики НБУ прогнозують зростання номінальних зарплат в Україні на 21,9%. При цьому реальні зарплати, хоч і набагато скромніше, але також зростуть – на 3,7%.

Зростання зарплат продовжиться і наступні два роки. Причому найбільший ривок заробіткам прогнозують саме наступного, 2024, року. Так, номінальна зарплата, згідно з прогнозами НБУ, зросте на 19,2%, а реальна стане вищою на 5,7%. До 2025 року темпи зростання зарплати дещо знизяться, та все ж вони будуть вищими, ніж у нинішньому році. Номінальні заробітки зростуть на 12,4%, а реальні – на 4,3%.

При цьому аналітики прогнозують, що за загального зростання рівня зарплат збільшуватиметься і розрив між виплатами працівникам високої і низької кваліфікації. Крім того, ще один вододіл у зарплатах пройде між високомобільними та маломобільними працівниками.

Молоді, нічим не обтяжені та легкі на підйом кваліфіковані працівники отримуватимуть більше, ніж літні трудівники з такою самою кваліфікацією. Все – через те, що у перших буде вибір між вітчизняним роботодавцем і зарубіжним. І щоб отримати молодого кваліфікованого фахівця, підприємцю доведеться не скупитися на оплату праці.

“Після повноцінного відкриття кордонів значній частині бізнесів доведеться конкурувати за робітників, у тому числі із закордонними роботодавцями, що стане вагомим фактором для подальшого зростання заробітних плат. У зв’язку з цим очікується зростання різниці у зарплатах для мобільної та маломобільної робочої сили”, – зазначають у звіті Нацбанку.

Нагадаємо, Рада має намір кардинально змінити зарплати військовим. Замість доплати 30 тисяч будуть премії за участь у наступі.

Источник