Главная > Все новости > Анонсы > У Раді вигадали, як відвадити прокурорів від корупції: їх забезпечать безкоштовним житлом

У Раді вигадали, як відвадити прокурорів від корупції: їх забезпечать безкоштовним житлом

Українських прокурорів, які потребують покращення житлових умов, забезпечуватимуть безкоштовним житлом. Вирішення житлових проблем допоможе їм більше віддаватися роботі, а також виключить корупцію у прокуратурі.

Законопроект №9277, в якому передбачено внесення змін до закону “Про прокуратуру” щодо забезпечення прокурорів безкоштовним житлом, зареєстрований у парламенті.

Викоренити корупцію у правосудді можна, забезпечивши працівників правоохоронної системи елементарними життєвими благами. Крім того, вирішення побутових питань допоможе підвищити ефективність прокурорської праці та справедливість прийнятих ними рішень, вважають автори законопроекту – члени Комітету ВР з питань правоохоронної діяльності Владлен Неклюдов, Сергій Йонушас, Максим Павлюк та інші.

Питання якості роботи органів прокуратури особливо гостро стоїть зараз, під час російської військової агресії. Багатьом прокурорам доводиться розпочинати роботу в населених пунктах, які нещодавно тільки були звільнені від окупації. Нерідко вони не мають елементарних побутових умов для нормального облаштування на новому місці. А тим часом, прокурор, у якого немає свого даху над головою, і який думає про те, як вижити його сім’ї, а не про верховенство права, не може працювати з повною самовіддачею.

До того ж, не можна скидати з рахівниць корупційну складову. Людина, яка позбавлена елементарного, більш схильна до спокус, ніж та, яка має нормальні побутові умови.

При цьому місцеві органи влади не завжди можуть забезпечити працівника прокуратури житлом. Про це йдеться у зверненні Ради прокурорів України до комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності.

Якщо законопроект проголосують, то у законі “Про прокуратуру” з’явиться доповнення про забезпечення прокурорів, які потребують покращення житлових умов, житлом за державний рахунок.

Нагадаємо, стало відомо, за яку зарплату боротимуться із корупцією прокурори із САП. Зарплата співробітників САП стартуватиме від 107 тисяч гривень.

Источник