Главная > Все новости > Анонсы > У столиці безкоштовно покажуть кращі європейські фільми для дітей і підлітків

У столиці безкоштовно покажуть кращі європейські фільми для дітей і підлітків

24 травня стартувала безкоштовна реєстрація на покази шостого фестивалю мистецтва кіно для дітей та підлітків «Чілдрен Кінофест», який відбудеться з 31 травня по 9 червня. Головний майданчиком фестивалю в столиці стане кінотеатр «Київська Русь». Також покази відбудуться в кінотеатрах «Лейпциг», «Флоренція» і «Дніпро».  

— Особливість цьогорічного фестивалю  в тому, що у нас фільми в основному для підлітків, дорослої тематики, — говорить програмний директор Ілля Дядик. — Наприклад, дитяча варіація на тему кримінальної стрічки Гая Річі  «Карти, гроші, два стволи» та  перший на фестивалі дитячий фільм жахів. Але відмінність тому, що головні герої дитячих фільмів завжди приймають справедливі рішення і обов’язково перемагають зло. 


В конкурсну міжнародні програму увійшло сім нових європейських стрічок.  Переможця фестивалю обирають глядачі, голосуючи після перегляду.

ДЛЯ НАЙМОЛОДШИХ

4+ «Каспер та Емма у театрі» (Норвегія) 3 ЧЕРВНЯ


Картина з серії фільмів,  заснованих на однойменних дитячих книжках. Каспер та Ема потрапляють в театр, захоплюються ним і вирішують зробити власну постановку. Звісно, герої-тваринки оживають, починають розмовляти і співати. 

5+ «Піпі, Пупу та Розмарі: таємниця викрадених нот» (Франція, Італія, Люксембург) 5 ЧЕРВНЯ

Напередодні концерту у лісових жителів викрадають ноти. Тваринки вирішують, що найкращий спосіб повернути ноти – зробити музичні вистави. Адже ноти полюбляють музику.  

7+ ДЛЯ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ

«Викрадена принцеса» (Україна) 1 ЧЕРВНЯ  


Доньку київського князя Мілу викрадає злий чаклун. А мандрівний музикант Руслан намагається її врятувати. Це ще одна можливість побачити картину на великих екранах. 

«Я — Вільям» (Данія) 4 ЧЕРВНЯ

10-річному хлопчику Вільяму не пощастило. Його мати потрапила в психіатричну лікарню, батько помер. Хлопця віддають дядьку. Він невідповідальна та азартна людина, потрапляє в халепу, винен гроші бандитам. Вільям має перемагає свої страхи, тому що в школі сильніші хлопці відбирають в нього гроші. І захистити свого дядько, домовитися з кримінальним авторитетом.  

«Ліс примарної сови» (Естонія) 6 ЧЕРВНЯ

10-річна Ея приїжджає на різдвяні канікули на ферму до родичів. Там живе її дідусь, його друзі, дядьки та тітки. Вони дізнається історію своєї родини та чому батьки не спілкуються з дідусем. Це казкова історія, в якій розмовляють тварини. 

ДЛЯ ПІДЛІТКІВ

10+ «Зоопарк» (Ірландія, Велика Британія) 31 ТРАВНЯ


Зворушлива історія, заснована на реальних подіях. Дія відбувається в Белфасті, під час Другої світової війни. Йдеться про хлопчика та пенсіонерку, які зірку місцевого зоопарку, слоненятко Бастера від німецьких бомбардувальників. В фільмі знявся Арт Паркінсон, який в «Грі престолів» зіграв Вікона Старка. 

12+ «Кімната 213» (Швеція) 2 ЧЕРВНЯ

Дитячий фільм жахів розказує про літній табір, в якому завелися привиди. У дівчат щоночі зникають особисті речі.  


ПОЗАКОНКУРСНА ПРОГРАМА

7+ «Цирк» Чарлі Чапліна до 130-річчя з дня народження актора 7 ЧЕРВНЯ


На карнавалі його герою на ім’я Волоцюжка злодій підкидає вкрадений гаманець. Тікаючи від поліції, він потрапляє на манеж цирку під час вистави. І настільки добре розважає публіку, що директор бере його на роботу. До речі, символ фестивалю Совенятко Чарлі названий на честь Чарлі Чапліна. 

8+ «Сторожова Застава» (Україна) 9 ЧЕРВНЯ

Переможець минулорічного фестивалю. Розповідає про сучасного підлітка, який потрапляє у часи Київської Русі. Разом з богатирями б’ється проти армії половців та кам’яного монстра.  


8 ЧЕРВНЯ на ЧілдренКінофесті представлять 10 фіналістів конкурсу дитячих фільмів. 

У ньому беруть участь фільми від 1 до 8 хвилин будь-якої тематики і жанру, зняті дітьми 7-14 років. Переможці отримають премії від 5 до 20 тисяч гривень. Фіналістів обирали акторка Ірма Вітовська, режисери Марина Степанська та Аркадій Непиталюк. Цього року фестиваль змінює правила реєстрації на безкоштовні покази. Реєстрація на кожний фільм тепер відкривається за тиждень до показу. Так, на фільм відкриття фестивалю, «Зоопарк», можна буде зареєструватись з 24 травня, «Викрадену принцесу» – з 25 травня, і т. д. Зареєструватися на покази може кожен охочий – для цього потрібно обрати місто і фільми для перегляду, а також заповнити електронну форму на сайті «Чілдрен Кінофесту».

Почесний посол VІ Чілдрен Кінофесту – Олег «Фагот» Михайлюта, вокаліст хіп–хоп–гурту «Танок на Майдані Конґо» (ТНМК), продюсер, актор дубляжу, тато 8–річного Микити.

Подія відбувається за підтримки Державного агентства України з питань кіно, ОТП Банк Україна, Українського культурного фонду, Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).

Джерело