Главная > Все новости > Анонсы > Українське небо захищатимуть ще шість німецьких радарів TRML-4D

Українське небо захищатимуть ще шість німецьких радарів TRML-4D

Україна замовила у німецькій компанії Hensoldt ще шість радарів TRML-4D. Про це повідомила прес-служба компанії.

У повідомленні йдеться про те, що ЗСУ отримають додаткові німецькі радари у другій половині 2023 року. Сума контракту склала понад 100 млн євро. Найближчим часом розпочнеться підготовка українських операторів для роботи на цих радарах.

Німецькі РЛС TRML-4D на озброєнні Збройних сил України з’явилися у 2022 році. До січня 2023 року Україна замовила у Hensoldt шість радарів TRML-4D. Скоро їх загальна кількість становитиме 12.

Що таке TRML-4D? Які його технічні характеристики та як його використовують українські захисники?

TRML-4D – це мобільний радар середньої дальності С-діапазону, встановлений на базі восьмиколісної вантажівки. Його розробили у 2018 році. Такими РЛС оснащуються й німецькі військові кораблі.

Радар використовує новітню технологію радіолокації Active Electronics Scanned Array з кількома променями цифрової форми. Завдяки цій технології можна виявляти дуже маленькі та маневрені повітряні цілі всіх типів, починаючи від безпілотників та закінчуючи літаками.

TRML-4D забезпечує оперативне виявлення та супровід близько 180 цілей у радіусі до 250 км. Завдяки цьому є більше часу на ухвалення рішення щодо виявлених повітряних цілей. Також у радар може бути інтегрована система “свій-чужий”.

У Збройних силах України радари TRML-4D інтегровані до зенітно-ракетного комплексу IRIS-T SLM. Нагадаємо, що IRIS-T SLM – це німецький ЗРК середньої дальності. Ракетами IRIS-T SLM можна збивати повітряні цілі на висоті до 20 км та на дальності до 40 км. Особливо зазначимо, що такими ракетами можна збивати протирадіолокаційні ракети (це ракети, якими знищують зенітно-ракетні комплекси).

Батарея TRML-4D з чотирма пусковими установками захищає близько 10 000 км² повітряного простору. Цей мобільний зенітно-ракетний комплекс можна швидко перекинути у район бойових дій.

Нещодавно стало відомо, що Німеччина в рамках нового пакету військової допомоги передасть Україні 4 системи протиповітряної оборони IRIS-T SLM та 12 пускових установок IRIS-T SLS. Саме для комплектування цих комплексів і призначені, мабуть, нові шість радарів TRML-4D, які купила Україна.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що ЗСУ отримає додаткові ЗРК Hawk ближнього радіусу дії. Hawk виявляє літаки, вертольоти та безпілотники на відстані до 100 кілометрів.

Источник