Главная > Все новости > Анонсы > Українці зможуть отримати одноразову допомогу від 200 до 800 тисяч гривень: на кого розраховані нові виплати

Українці зможуть отримати одноразову допомогу від 200 до 800 тисяч гривень: на кого розраховані нові виплати

Українські громадяни зможуть отримати одноразову грошову допомогу за заподіяну воєнною агресією шкоду життю та здоров’ю при виконанні ними службових обов’язків. До таких громадян належать працівники об’єктів критичної інфраструктури, державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування. Відповідний законопроект уже підписаний Президентом.

Документ передбачає суми виплат у сумі 800, 500 та 200 тисяч гривень особам з інвалідністю І, ІІ та ІІІ групи, якщо така інвалідність спричинена пораненням, каліцтвом, контузією чи захворюванням внаслідок бойових дій, бомбардувань чи авіаударів після 24 лютого 2022 року.

У разі загибелі члена сім’ї померлого родичам виплачуватиметься 1 мільйон гривень. Постраждалим та родичам загиблих, яким було призначено або виплачено різні види інших виплат та компенсацій у меншому розмірі, буде доплачено різницю між визначеною законом сумою та вже виплаченими коштами.

Щоб розпочати виплачувати компенсації постраждалим, необхідно внести зміни до Державного бюджету, а також розробити та ухвалити необхідні підзаконні акти уряду.

Таким чином, точну дату, коли стартують виплати одноразової допомоги, поки що не можна назвати. Гроші планується виділити з держбюджету з подальшим відшкодуванням виплачених коштів у держави-агресора відповідно до принципів та норм міжнародного права.

Також відомо, що народні депутати мають проголосувати за законопроект, в якому пропонується збільшити розмір надбавки для догляду за дитиною з інвалідністю з 50% до 100% прожиткового мінімуму. Документ уже готовий до голосування та підпису Президента.

Раніше повідомляли, що в Україні з 18 квітня відновлять прийом заявок на виплату 6600 грн від ООН.

Источник