Главная > Все новости > Анонсы > Українцям почнуть виплачувати компенсації за пошкоджене житло: коли та для кого запрацює програма “єВідновлення“

Українцям почнуть виплачувати компенсації за пошкоджене житло: коли та для кого запрацює програма “єВідновлення“

В Україні почнуть впроваджувати механізм виплат коштів громадянам на ремонт пошкодженого внаслідок війни житла. Державна програма “єВідновлення” запускається вже у травні в тестовому режимі. Докладніше про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

За умовами програми, компенсації постраждалим українцям виплачуватимуть за нерухомість, яка була пошкоджена або зруйнована у період з 24 лютого 2022 року. Йдеться про квартири, інші житлові приміщення, будинки садибного типу, дачі, об’єкти будівництва, де були зведені опорні стіни та зовнішні конструкції.

Гроші виділятимуть із держбюджету, а також на допомогу прийдуть кредитори та міжнародні донори. У перспективі також використовуватимуться кошти із загальної суми репарацій від Росії.

Як отримати допомогу на відновлення пошкодженого житла

Щоб отримати компенсацію за житло, громадяни повинні зафіксувати дані про пошкодження майна (додаток або портал “Дія”, через нотаріуса або ЦПАП). Також потрібно відкрити спецрахунок “єВідновлення” у банку та подати заяву на виплату компенсації у “Дії”.

Подати заявку на отримання компенсації за зруйноване житло можна буде у “Дії” вже з 10 травня. Для цього потрібно зайти на портал і вибрати розділ “Послуги”→ “Пошкоджене майно”. Далі слід заповнити заявку з усією необхідною інформацією. Також вже стартувала подача заяв офлайн через Центри надання адмінпослуг.

Суму компенсацій визначить спецкомісія, а кошти зараховуватимуться людям на спецрахунок у банку. Отримані цільові кошти можна буде витратити на будівельні матеріали, відновлення даху, купівлю вікон та дверей або оплату послуг підрядника протягом 12 місяців з моменту їх нарахування.

Кому першочергово компенсують виплати

Пріоритетними категоріями населення будуть учасники бойових дій, сім’ї загиблих військовослужбовців, мобілізовані в армію українці, багатодітні сім’ї та люди з інвалідністю. Вони першими отримають кошти від держави на відновлення свого житла.

Раніше повідомляли, що в Україні радикально змінилися ціни на квартири.

Источник