Главная > Все новости > Анонсы > Українцям повідомили, яким буде курс долара влітку

Українцям повідомили, яким буде курс долара влітку

Фінансові аналітики повідомили, що чекати від долара найближчим часом. Вони спрогнозували курс валюти на травень та майбутнє літо.

Президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко вважає, що цього місяця не слід чекати значних змін у курсі долара. Він висловив думку, що американська валюта не перевищить позначки 37-38 грн.

Економіст Олексій Козирєв вважає, що тиск на гривню посилиться ближче до осені, а пік очікується до кінця року – у листопаді-грудні. На даний момент долар в Україні активніше купують, ніж продають. Однак зараз ситуація на ринку валюти не є серйозною загрозою.

Експерт спрогнозував курс долара до кінця літа на рівні 37,3–38,5 грн. Він вважає, що суттєвого зміцнення гривні не буде. Це пов’язано з кількома чинниками.

Перший момент – на курс валюти впливає повномасштабна війна у країні та інфляційні процеси, які вона викликала. Громадяни через невизначеність продовжують купувати, а не здавати долари. Тому попит на американську валюту залишиться високим.

Друга причина утримання курсу гривні – зменшення обсягів надмірної закупівлі. Українці не зможуть купувати валюту більшими темпами.

Ще одна причина відносної стабільності на ринку – Нацбанк має достатньо резервів для пропозиції на ринку та покриття дефіциту попиту. Раніше повідомлялося, що влітку курс долара може знизитися після успіхів ЗСУ на фронті. Проте аналітикам поки що складно назвати точні дати та перспективи розморожування курсу долара.

Що може вплинути на стабільність курсу долара

На курс долара може вплинути зупинка “зернової угоди”. Валюта може подорожчати приблизно на гривню, але аналітики впевнені, що договір пролонгують. Тому з великою ймовірністю можна сказати, що курс на початок літа не зміниться.

“Поки що у нас є фінансування від партнерів, думаю, істотних змін не буде. Можемо утримувати курс на більш-менш стабільному рівні, принаймні щоб він був керованим”, – пояснив старший економіст CASE-Ukraine Володимир Дубровський.

Раніше українцям назвали найнадійнішу валюту, в яку можна вкласти заощадження – і це не долари чи євро.

Источник