Главная > Все новости > Анонсы > Українцям розповіли, скільки коштуватимуть яйця та курятина після Великодня

Українцям розповіли, скільки коштуватимуть яйця та курятина після Великодня

Пасхальний кошик цього року на чверть дорожчий, ніж рік тому. Найбільше подорожчали яйця, м’ясо та овочі. Незважаючи на те, що на сьогоднішній день цінник на яйця в 2,1 рази вищий, ніж перед Великоднем у 2022 році, вже за тиждень вартість яєць має знизитися на третину.

Такий прогноз озвучив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький в ефірі загальнонаціонального телемарафону.

За словами чиновника, подорожчання курячого м’яса та яєць викликано багатьма факторами, і не лише великодніми святами. Окупанти зруйнували багато птахоферм, виробництво в країні поменшало, а ціни на енергоносії зросли.

Ціна на курятину

На відміну від яєць, виробництво курячого м’яса менше постраждало від війни. Висоцький прогнозує, що ціни на курятину найближчим часом не зростатимуть. Дефіциту м’яса також не передбачається.

Станом на 12 квітня, кілограм курячих стегон у середньому коштує 107 грн, куряче філе – 143,60 грн/кг, гомілка – 74,95 грн/кг.

Ціни на яйця

За рік десяток яєць в Україні подорожчав на 140%: з 30 до 72 грн. Ще кардинальніше зросла в ціні упаковка на 30 яєць, яку зазвичай багато українців купують до Великодня. Цінник зріс на 200%: з 72 до 218 грн.

Експерти в один голос наголошують, що вартість яєць після Великодня знизиться на 20-40%, і це зниження має протриматися як мінімум до середини літа.

Станом на 12 квітня, яйця продаються в середньому по 71–74 гривень за десяток. Купити упаковку із 18 яєць у супермаркетах у середньому можна за 118 грн, а 30 яєць коштуватимуть 218 грн. До літа є велика надія, що десяток яєць коштуватиме максимум 45 грн.

Раніше повідомлялося, що в Україні зафіксовано рекордні ціни на огірки у квітні.

Источник