Главная > Все новости > Анонсы > Уряд намітив одноразові виплати волонтерам: стали відомі суми

Уряд намітив одноразові виплати волонтерам: стали відомі суми

В Україні встановлено одноразові грошові виплати волонтерам. Виплати провадитимуть у разі, якщо волонтер отримав інвалідність через війну. Крім того, одноразова виплата передбачена для членів сім’ї волонтера у випадку його загибелі.

Про те, які виплати передбачені для волонтерів та членів їхніх сімей, повідомила прес-служба Міністерства у справах ветеранів.

Волонтери, які з перших днів надають неоціненну допомогу фронту, також наражають своє життя на небезпеку. Адже їм доводиться доставляти допомогу безпосередньо в розташування бойових частин. Вони, як і військові, ризикують своїм життям, нерідко потрапляючи під обстріл та одержуючи каліцтва. При цьому, на жаль, загибель волонтерів при виконанні їхньої роботи також не рідкість. Тому уряд вирішив подбати про цих людей, встановивши одноразові виплати для них, а також у деяких випадках для членів їхніх сімей.

Адже без підтримки волонтерів, особливо на початку повномасштабної війни, фронт міг би не вистояти. Тому їхня допомога та участь у цій війні неоціненна, каже міністр у справах ветеранів Юлія Лапутіна.

“Це міцний зв’язок, у нашій єдності – сила та незламність української нації”, – зазначила чиновниця.

Стало відомо, які суми одноразових виплат встановлені для волонтерів

У разі смерті волонтера члени його сім’ї отримають одноразову виплату у сумі 1 294 500 грн.

Крім того, якщо волонтер отримав поранення та інвалідність під час надання допомоги ЗСУ, йому також належить одноразова грошова допомога. Розмір виплати залежатиме від групи інвалідності, яку отримав волонтер.

Залежно від групи інвалідності передбачені такі виплати:

  • інвалідність І групи – 647 250 грн;
  • інвалідність ІІ групи – 517 800 грн;
  • інвалідність ІІІ групи – 388 350 грн.

Для того, щоб отримати одноразову виплату, волонтер або його близькі (у разі його загибелі), повинні подати відповідну заяву з необхідними документами, що підтверджують отриману інвалідність або загибель.

Рішення про виплату грошей прийматиме міжвідомча комісія. А самі виплати будуть здійснюватися із резервного фонду держбюджету.

Нагадаємо, стало відомо, яку грошову допомогу можуть отримати військові по інвалідності.

Источник