Главная > Все новости > Анонсы > В ПФУ розповіли про зміни у датах виплати пенсій

В ПФУ розповіли про зміни у датах виплати пенсій

Кожному українцеві встановлено дату виплати пенсії. При цьому кожен може на свій розсуд змінювати спосіб отримання пенсії, однак виплата пенсій незмінно провадиться в одну й ту саму дату. Поки що про зміну дат в уряді не йдеться.

Про це розповів в інтерв’ю одному із українських медіа голова правління ПФУ Євген Капінус.

Українці можуть отримувати пенсію двома способами: через відділення Укрпошти чи за перерахуванням на банківську картку. Кожен пенсіонер може сам спочатку вибрати, як йому зручніше отримувати пенсію. Однак спосіб отримання пенсії не є чимось непорушним і його можна змінити, каже Євген Капінус.

Тобто громадяни, які отримують пенсію через Укрпошту, можуть розпорядитись, щоб надалі їх пенсії перераховували на банківську картку. Причому банки вони можуть обрати самі – зі списку тих, які уповноважені на виплату пенсії. Аналогічно можна переоформити виплату пенсії та з банку на Укрпошту.

Змінити спосіб виплати можна двома способами:

Здійснивши особистий візит до одного з сервісних центрів ПФУ.
Онлайн – через портал Пенсійного фонду.

Що стосується другого способу, то людині, яка хоч трохи дружить з комп’ютером, зробити це буде зовсім не складно. Тим більше, що в Інтернеті є детальні описи цього процесу.

Виплата пенсій українцям провадиться щомісяця з 4 по 25 число. Кожен пенсіонер має своє число для виплат, про що йому повідомляють ще перед виплатою першої пенсії. Як правило, ця кількість залишається незмінною протягом років.

“Тому, незалежно від способу виплати через банк чи через пошту, пенсіонер має можливість отримати належну йому пенсію у певну дату виплати. Поки що ми не розглядаємо питання про зміну встановленої дати виплати пенсії”, – уточнив голова ПФУ.

У його відповіді насторожує лише слово “поки”. В Україні поки що вистачає грошей для виплати пенсій. Кошти ПФУ формуються із коштів Єдиного соціального внеску та з тих грошей, які нам дають під час війни закордонні партнери. Але очевидно після війни нам уже не надаватимуть такої масштабної допомоги, і тоді можуть виникнути складності та затримки з виплатою пенсій.

Нагадаємо, українці можуть збільшити собі пенсію без додаткового стажу та виплат. Є маленька хитрість, якою можуть скористатися деякі громадяни.

Источник