Главная > Все новости > В центрі міста відкрили меморіальну дошку видатній оперній співачці

В центрі міста відкрили меморіальну дошку видатній оперній співачці

У квітні цього року виповнилися 10-ті роковини з дня смерті уславленої артистки Євгенії Семенівни Мірошниченко.

З нагоди вшанування пам’яті славетної співачки, Героя України, народної артистки України та СРСР, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка меморіальну дошку відкрили на фасаді будинку по вул. Терещенківська, 5 на фасаді будинку, де вона мешкала.
Автор меморіальної дошки, скульптор Іван Мельничук.

Також у квітні відкрили Меморіальну дошку золотому голосу України, професору Євгенії Мірошниченко у Національній музичній академії України. 


Мірошниченко Євгенія Семенівна — радянська та українська оперна співачка; педагог, професор. Герой України (2006). Народна артистка СРСР, лауреат Державної премії СРСР (1981) та Державної премії УРСР імені Тараса Шевченка (1972).

У 1951–1957 роках навчалася в Київській консерваторії у класі професора Марії Донець-Тессейр. У 1961 році стажувалася у міланському театрі «Ла Скалі».
У 1957–1997 роках — солістка (лірико-колоратурне сопрано) Київського театру опери та балету.
 З 1980 викладала в Київській державній консерваторії імені П. Чайковського (нині — Національна музична академія України імені П. І. Чайковського) на кафедрі сольного співу, з 1990 року — професор.
У 2002 році заснувала Благодійний фонд імені Є. С. Мірошниченко.

Останні роки життя співачка доклала багато зусиль для створення Малої опери на базі Лук’янівського народного будинку (на той час — Клуб трамвайників) — концертної зали, де б могли ставитися рідко виконувані класичні оперні твори, здійснюватися експериментальні театральні та оперні постановки, розвивати свій талант молоді артисти. За рішенням Київської міської адміністрації у 2004 році було засновано Київську малу оперу. Однак за життя співачка так і не побачила кінцеву реалізацію свого задуму.

10 листопада 2016 року на пленарному засіданні Київської міської ради депутати ухвалили рішення про перейменування вулиці Софії Перовської в Києві на честь Євгенії Мірошниченко, чим увічнили творчі досягнення уславленої артистки.

Коронні оперні партії: Лючія («Лючія ді Ламмермур» Г. Доніцетті), Цариця ночі («Чарівна флейта» В. А. Моцарта), Лакме («Лакме» Л. Деліба), Розіна («Севільський цирульник» Дж. Россіні), Віолетта («Травіата» Дж. Верді), Мюзетта («Богема» Дж. Пуччіні), Манон («Манон» Ж. Массне).

Український режисер Олега Бійма у 1978 році зняв про Євгенію Мірошниченко музичний фільм «Образи», а у 1980-му — «Лючія ді Ламмермур».

vechirniy.kyiv.ua/