Главная > Все новости > Анонсы > В Україні мобілізують студентів, незважаючи на відстрочку, – відповідь юриста

В Україні мобілізують студентів, незважаючи на відстрочку, – відповідь юриста

В Україні проводиться мобілізація, під час якої до армії призивають чоловіків віком до 60 років. Стало відомо, що повістки вручають студентам, які мають відстрочку від служби. Ситуацію прокоментував адвокат.

Стало відомо, що студент 4-го курсу денної форми навчання харківського вишу подав до суду через те, що його мобілізували, незважаючи на відстрочку в період навчання. Він запевнив, що надав військовий квиток, але його все одно зарахували як кулеметника до штату військової частини.

Рапорт про звільнення з військової служби не був розглянутий командуванням. Суд визнав наказ командира військової частини протиправним та скасував його. Адвокат Ростислав Кравець повідомив, як чинити студентам у подібних випадках.

Зазначено, що студенти, асистенти-стажисти, докторанти та аспіранти, які навчаються на денній чи дуальній формах, не призивають до ЗСУ. Студент може мобілізуватися лише добровільно. При цьому відстрочка служби не поширюється на заочників.

“Студент повідомляв, що він навчається на денній формі навчання. Однак зараз ми бачимо, що центр комплектації каже, що вони нібито нічого не знали, і аж ніяк ніхто і нічого не повідомив. У цьому дуже велика проблема. Є питання до самого керівництва і посадовцям цього центру комплектації, що вони це не перевірили, незважаючи на те, що ця людина не досягла 27 років”, – пояснив правозахисник.

Що робити студентам при отриманні повістки

Студенти, яким вручили повістки, мають одразу подати у військкомат письмову заяву на відстрочку від мобілізації, а також копії документів, що підтверджують навчання на денній формі у виші.

За словами Ростислава Кравця, військкомати можуть не приймати заяву, тому краще направити її офіційним листом з описом на адресу самого центру комплектації. Треба надіслати заяву з проханням про відстрочку та додати підтвердження того, що студент навчається на денній формі.

Студенту бажано звернутись до Державного бюро розслідувань. Також можна повідомити Військову службу правопорядку про порушення у роботі посадових осіб у ТЦК.

Нагадаємо, в яких випадках студентів можуть призвати до ЗСУ у рамках мобілізації та військового стану.

Источник