Главная > Все новости > Анонсы > В Україні продовжують закриватися банки: у НБУ оцінили ситуацію

В Україні продовжують закриватися банки: у НБУ оцінили ситуацію

У НБУ повідомили про скорочення банківських відділень протягом першого кварталу 2023 року до 5192 підрозділів. Найбільше свої відділення скоротили приватні та іноземні фінустанови.

В огляді банківського сектора за перший квартал 2023 року Національного банку сказано про те, що з січня до квітня в Україні стало на 144 банківських відділень менше. Найбільше підрозділів закрилося у Києві.

За даними НБУ, найслабша концентрація банківських філій на 100 тис. населення фіксується у Луганській, Донецькій та Херсонській областях. Тоді як найбільше філіалів розташовані у Києві, Дніпропетровській та Одеській областях.

Не можна не врахувати той факт, що банки продовжують відкривати нові філії. Переважно йдеться про приватні банки.

Станом на 1 травня 2023 року структура банківської інфраструктури виглядає так:

  • приватні банки – близько 1500 відділень;
  • державні банки – приблизно 1400 відділень;
  • ПриватБанк – 1200 відділень;
  • іноземні банки – 1000 відділень.

Нагадаємо, що два банки на початку цього року були визнані неплатоспроможними та ліквідовані. У лютому до категорії неплатоспроможних було віднесено “Форвард Банк”, а в березні – відкликано банківську ліцензію у “Айбокс банку”.

Загалом за рік війни в Україні закрили шість банків. Однак є ще перелік фінустанов, які можуть закритися дуже скоро. Ще один банк – “Сенс Банк”, які хочуть націоналізувати. Якщо це станеться, вкладники банку ніяк не відчують перехід банку з приватної власності до державної. Їхнім грошам ніщо не загрожує.

Раніше повідомлялося, що ПриватБанк розпочне заарештовувати банківські рахунки українців.

Источник