Главная > Все новости > Анонсы > В Україні стане менше підробленого бензину: закрили підпільний завод

В Україні стане менше підробленого бензину: закрили підпільний завод

У Львівській області правоохоронці виявили та припинили діяльність масштабного підпільного виробництва бензину та дизельного палива. Про це повідомив Департамент стратегічних розслідувань Нацполіції України.

За даними досудового слідства, роботу підпільного “заводу” у Стрийському районі організували керівники комерційних структур. До роботи вони залучили людей, які знаються на технологічному процесі переробки нафти. На потужностях нафтопереробного комплексу було налагоджено повний цикл виробництва бензину та дизельного палива. Дозвільних документів на зайняття такою діяльністю “бізнесмени” не мали.

На цьому підпільному підприємстві змінно працювали по два технологи. Щодня отримували до 5 тонн нафтопродуктів.

Контрафактне паливо, у якого не було підтверджуючих документів про якість та походження, продавали через мережу підконтрольних АЗС у Львівській області за цінами, значно нижчими від ринкових.

За даними фактами правоохоронці відкрили кримінальне провадження за ст. 204 (Незаконне виготовлення, зберігання, збут чи транспортування з метою збуту підакцизних товарів) Кримінального кодексу України.

Під час санкціонованих обшуків правоохоронці вилучили майже 40 тисяч літрів нафтопродуктів (бензин, дизельне паливо, гас, нафту). Крім того, правоохоронці вилучили спеціальне обладнання та “чорнові” записи, які багато розкривають про злочинну діяльність “бізнесменів”, які організували підпільне виробництв автомобільного палива. Загальна вартість вилученого майна оцінюється приблизно у 7,5 млн гривень.

Досудове слідство триває. Наразі проводиться кілька експертиз. За результатами експертиз та процесуальних дій буде ухвалено рішення про повідомлення фігурантам підозри у скоєнні злочину.

За останній місяць в Україні правоохоронці ліквідували кілька підпільних виробництв, які виготовляли фальсифікований бензин та дизельне паливо. Так, наприклад, такі підпільні підприємства виявили у Чернігівській та Київській областях.

У Київській області на підпільному заводі правоохоронці виявили понад 130 тонн фальсифікованого бензину та дизельного палива, це паливо вилучили та направили на експертизу. За даними досудового слідства, зловмисники додавали до нафтопродуктів присадки, а потім отримане низькоякісне паливо продавали оптом та через підконтрольну мережу АЗС.

Приблизно за такою ж схемою на Київщині працював ще один підпільний міні-НПЗ. Там правоохоронці вилучили паливо на 360 млн гривень.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що в Україні бензин може подорожчати раніше, ніж очікувалося.

 

Источник