Главная > Все новости > Анонсы > В Україні стрімко дорожчає цибуля: скільки коштує овоч у фермерів та в супермаркетах

В Україні стрімко дорожчає цибуля: скільки коштує овоч у фермерів та в супермаркетах

В Україні цього тижня знову почала стрімко дорожчати цибуля. Стало відомо, скільки вона коштує у фермерів, а також у крупних супермаркетах.

За даними аналітиків профільного проекту EastFruit, ключові гравці ринку підвищили ціни на цибулю через сезонний фактор. Наразі запаси овочів у місцевих господарствах помітно скоротилися, а попит з боку оптових компаній та роздрібних покупців зріс.

Ціни на цибулю у фермерів

Станом на 20 квітня зараз аграрії не готові продавати цибулю дешевше 38-45 грн/кг. Це в середньому на 10% дорожче порівняно з кінцем минулого тижня. Попри новий виток подорожчання попит українців зростає на тлі дефіциту продукції. Українські фермери не можуть покрити його – залишки продукції у сховищах мінімальні.

Більшість фермерів розпродали весь об’єм, а ті, у кого залишилися запаси, зупинили реалізацію, чекаючи ще більшого ажіотажу навколо товару та можливості підняти ціни.

Наразі цибулю в Україні продають у 3,7 рази дорожче, ніж за аналогічний період минулого року. Учасники ринку вважають, що нинішні тенденції на ринку зберігатимуться до надходження продукції нового врожаю.

Ціни на цибулю в супермаркетах

За даними Мінфіну на 20 квітня, цибуля продається в середньому по 56,94 грн/кг. У березні овоч був дешевшим – 56,08 грн/кг. Найвигідніше купувати продукт у торговельній мережі Новус – по 49,79 грн.

Біла цибуля подорожчала з 88,23 грн/кг до 88,90 грн/кг.

Синя цибуля 57,51 грн/кг за місяць подешевшала. У березні його можна було купити за 55,60 грн/кг, а зараз – по 55,60 грн/кг.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що супермаркети після Великодня оновили ціни на м’ясо та сало. Стало відомо, скільки коштують продукти у другій половині квітня.

 

Источник