Главная > Все новости > Анонсы > В Україні знизять пенсійний вік: у скільки можна буде піти на заслужений відпочинок

В Україні знизять пенсійний вік: у скільки можна буде піти на заслужений відпочинок

В Україні знизять пенсійний вік. Вийти на заслужений відпочинок можна буде на 5 років раніше, ніж зараз. Це пов’язано з тим, що українці отримуватимуть пенсію із двох фондів – солідарного та накопичувального.

Таке положення про більш ранній наступ права на пенсію міститься у законопроекті про накопичувальну пенсію, зареєстрованому у Верховній Раді.

Нині в Україні пенсійний вік настає у 60 років. Але це за умови, що у людини до 60 років накопичилася необхідна кількість років страхового стажу. Якщо ж стажу бракує, їй доведеться чекати до 63 або навіть до 65 років, коли для неї настане право на пенсію.

Однак невдовзі все може змінитися. Участь у накопичувальній пенсії дозволить українцям виходити на заслужений відпочинок у 55 років. Саме з цього віку вони зможуть отримувати кошти, які акумулювалися на їхньому накопичувальному рахунку протягом їхнього трудового життя.

Таким чином, після 60 років українці зможуть отримувати дві пенсії – солідарну та накопичувальну. Але при цьому право на виплату накопичувальної пенсії наступатиме раніше – у 55 років.

В уряді планують спочатку такі відрахування до накопичувальної пенсії:  

  • у 2023 році – 1% від зарплати;
  • у 2024 році – 1,5% від зарплати;
  • у 2025 році – 2% від зарплати.

Втім, у Мінсоцполітики вважають, що накопичувальна пенсія дасть ефект лише в тому випадку, якщо українці відраховуватимуть до неї не менше 10% своєї зарплати.

Источник