Главная > Все новости > Вчимося сортувати: у Києві біля метро поставили контейнери для скла та пластику

Вчимося сортувати: у Києві біля метро поставили контейнери для скла та пластику

Як і обіцяла влада столиці, у липні встановили контейнери для роздільного збору сміття. В цьому ж місяці мають стати до роботи 5 сортувальних станцій, де непотріб розділятимуть на фракції.

Кияни сьогодні побачили два типи контейнерів – для скла та поліетилену у місцях великого скупчення людей. Їх встановили біля великих пере садкових транспортних вузлів, зокрема біля станції метро «Лук’янівська» та «Золоті ворота» контейнери за кілька годин були вже наполовину заповнені. 

Заступник голови КМДА Петро Пантелеєв пояснював, що поки у місті не будуть встановлювати одразу велику кількість баків для роздільного збору непотребу, а привчатимуть містян поступово користуватися різними баками, починаючи з найпростішого розподілу між пластиком та склом.

Біля житлових будинків контейнери поставлять спочатку там, де мешканці готові і будуть самі відокремлювати відходи. В цьому плані найпередовішим виявився Солом’янський район і обслуговуюча компанія з вивозу сміття «Альтфатер». Тут вже майже місяць проводять роздільний збір непотребу.

Нажаль, ще багато містян користуються тими ж сміттєпроводами, або не хочуть зовсім відокремлювати навіть суху фракцію відходів від органічної.

Поступово місто збільшуватиме кількість контейнерів у дворах, – говорить Петро Пантелеєв.

Нагадаємо, що сортувальні сміттєві станції розташовані у різних куточках міста. Їх створено за кошти фірм-перевізників відходів. Спочатку туди потраплятиме сміття на сортування, а потім залишки відвозитимуть на захоронення, або спалення. У перевізників працюватимуть спеціально марковані машини, аби випорожнювати спеціалізовані контейнери.

Джерело