Главная > Все новости > Анонсы > Відкрито виставку «Гортаючи сторінки Кобзаря»

Відкрито виставку «Гортаючи сторінки Кобзаря»

07 березня 2019 року, з нагоди відзначення 205-річниці з дня народження Т.Г. Шевченка, в Київському будинку вчених НАН України (вул. Володимирська, 45) Шевченківською районною в місті Києві державною адміністрацією за сприяння  Громадської організації «Жінки майбутнього» організовано відкриття  персональної виставки графіки Олександра Пелешка «Гортаючи сторінки Кобзаря». Виставка буде діяти з 7 березня по 7 квітня 2019 року. Запрошуємо всіх бажаючих відвідати виставку талановитого Вінницького художника.

Господь Бог кожному народові дав якусь велетенську постать, котра була б його зорею, проявом його душі. У нашого народу такою постаттю є Т. Шевченко, якого величають Велетнем Духа, українським Мойсеєм, Пророком, Батьком, Кобзарем і багатьма іншими славетними іменами. Є поети одного міста, одного краю, одного народу, проте пророчі слова Великого Кобзаря відомі всьому світові.

Небагато з тих, кому випало безсмертя, здобули його такою дорогою ціною, як Тарас Шевченко. Доля не шкодувала для нього найжорстокіших випробувань і страждань. Прожив Шевченко лише 47 років, з них 25 – у кріпосному рабстві, 10 – у тюрмах та на засланні. А решту – постійно перебував під недремним жандармським оком, воюючи із нестатками. Помер він самотнім у казенній комірчині, не здійснивши навіть природної людської мрії про сімейний затишок у власному домі.

Перечитуючи твори Т.Г. Шевченка, які й сьогодні не втратили своєї актуальності, гортаючи альбоми з репродукціями живописних і графічних робіт, кожна творча особистість відчуває силу і велич духу Шевченка, які дають наснагу жити і творити. 

Живописні образи Шевченка та його творів представлено у картинах  надзвичайно талановитого і багатогранного Вінницького художника   Олександра Петровича Пелешка.

Він не тільки є майстром акварелі, але і графіком з власною оригінальною авторською технікою, скульптором і педагогом. У Олександра Петровича було більше 20 персональних виставок. Його роботи відомі як в Україні, так і за її межами. І знаходяться в приватних колекціях та музеях України, Польщі, Німеччини, Росії. Зберігаються його роботи і у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї.

Виставка має назву «Гортаючи сторінки Кобзаря» і присвячена 205-й річниці від дня народження Т. Г. Шевченка. Як художник Тарас Шевченко займає одне з найпочесніших місць в українському образотворчому мистецтві. Він прекрасно володів всіма відомими тоді засобами графічного зображення, а як художник зробив великий внесок у розвиток побутового жанру і став його основоположником в українському мистецтві.

Шевченківська серія члена Національної спілки художників України Олександра Петровича Пелешка ілюструє невеликі віршовані твори, такі як «Тополя», «Якби мені черевички», «Сон» та ін.., але є ілюстрації до великих епічних творів: «Утоплена», «Перебендя», «Наймичка», «Гайдамаки». Всі вони об’єднані однією думкою про історію нашого народу.

shev.kyivcity.gov.ua