Главная > Все новости > Анонсы > Військовозобов’язані українці можуть відмовитися від повістки: юрист назвав три причини

Військовозобов’язані українці можуть відмовитися від повістки: юрист назвав три причини

В Україні до 18 серпня продовжено військовий стан та мобілізацію. У військкомати викликають чоловіків віком 18-60 років. Стало відомо, хто може відмовитися від повістки.

Керуючий партнер юридичної компанії “Муренко, Курявий та Партнери” Микита Муренко повідомив, у яких випадках українці мають право не розписуватись за отримання повістки. Це можливо з трьох причин, одна із яких – порушення чинного законодавства представниками ТЦК (територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки).

Йдеться про випадки, коли:

  • у повістці вказані невірні дані одержувача;
  • дані у повістку вносили при вас, документ видала неуповноважена особа, або на повістці немає печатки;
  • дані дописували до частково заповненого бланку повістки;

“Існує можливість відмовитися від підписання розписки про отримання повістки, після чого співробітник ТЦК та СП складає акт про відмову від отримання повістки та передає на розгляд керівникам ТЦК та СП. Вони в результаті можуть стягнути штраф за порушення правил військового обліку. Даний штраф можна оскаржити у суді”, – зазначив правозахисник.

Повістки не можуть бути оскаржений у суді, але можна оскаржити постанову про накладення штрафу за ухилення від військового обліку, якщо українцям притягнуть за це до адміністративної відповідальності.

Муренко підкреслив, що таким чином військовозобов’язані українці не ухиляються від обліку, а відмовляються від незаконного оформлення та способу отримання повістки, який порушує порядок, визначений Кабміном.

Нагадаємо, раніше у Міноборони України заявили про зниження граничного віку призовників.

Источник