Главная > Все новости > Анонсы > Виплати військовослужбовців в Україні: як змінилася сума у квітні

Виплати військовослужбовців в Україні: як змінилася сума у квітні

У Мінфіні повідомили, скільки коштів із державного бюджету у 2023 році направили на виплати військовослужбовцям. Також стало відомо, як змінилася сума грошового забезпечення захисників.

В Україні понад рік триває повномасштабна війна проти країни-агресора. Пріоритет у розподілі коштів із державного бюджету належить обороні та захисту держави від російських окупантів. З початку поточного року на грошове утримання військовослужбовців із скарбниці виділили 289,7 млрд грн.

У прес-службі Міністерства фінансів України повідомили, що у січні на виплати військовослужбовцям направили 71,8 млрд грн, у лютому – 76,9 млрд грн, а березні – 67,3 млрд грн, а у квітні – вже 73,7 млрд грн.

За даними відомства, сума касових видатків загального фонду держбюджету за січень-квітень 2023 року становила 865,5 млрд грн.

Нагадаємо, що після початку повномасштабної війни в Україні встановили додаткову грошову винагороду захисникам. Йшлося про суму 30 тис. грн. У лютому надбавки скасували військовим, які не беруть участі у боях та служать у тилових регіонах країни.

Зарплати військовослужбовців залежать від завдань, які вони виконують.

Командир бригади у Сухопутних військах отримує за місяць 50 173 грн, якщо не виконує спецзавдань. Ті, що на передовій, одержують по 150 173 грн.

Мінімальні виплати у цьому підрозділі армії отримують рекрути – люди, які не пройшли повний курс військової підготовки – 20 130 грн, та телеграфісти – 20 499 грн. Це особи, які не виконують бойових завдань, а ті, хто у них задіяний, одержують на 100 тис. грн більше.

Раніше повідомлялося, що Верховна Рада запропонувала двічі збільшити мінімальну зарплату українців у 2023 році – названо конкретні суми.

Источник