Главная > Час працювати: як вести бізнес під час війни

Час працювати: як вести бізнес під час війни

31.05.2022

Багато хто помиляється і вважає, що війна приносить прибуток лише оборонним компаніям ВПК (військово-промисловий комплекс). Ідея заробітку на військових дій прийшла безпосередньо з часів Другої світової війни — конфлікту, досить великого та здатного запустити мертву американську економіку. Велика тривалість циклів закупівель, масштаб виробництва продукту, доступ до оборонних ринків, а також ризик змін закупівель означають те, що оборонні компанії зазнають величезного тиску для проведення угод і без того обмеженого кола клієнтів. Одним із ефективних заробітків є гральні автомати. Будь-який гемблер скаже вам, що це джерело стабільного заробітку.

гральні автомати

Бізнес, уряд та громадянське суспільство у всьому світі борються з наслідками дестабілізації економіки під час та після воєнних дій. Коли у людей є ідеї, інструменти та можливості для стабілізації економіки, впливи наслідків на бізнес можуть бути зведені до мінімуму. Однак насправді більшість компаній залишають ринок або зовсім закриваються і відмовляються підтримувати свої філії. Рівень невизначеності та навантаження ринку економіки товару і послуг нині вище, ніж зазвичай.

Війна впливає на економіку

Незалежно від спроможності людей справлятися і адаптуватися, війна приносить прямий і непрямий вплив на світову економіку – постачання може бути не налагоджено, нульова окупність товару тощо. Людський, соціальний та фінансовий капітал може виснажитися. За оцінками, лише одні фінансові витрати на війну сягають 14,3 трильйона доларів, хоча про це ніхто не знає.

Такі глобальні тенденції наголошують на необхідності розробки новаторських підходів до стабілізації бізнесу на території військових дій. Нові рішення повинні залучати міцні партнерські відносини між державним та приватним секторами та виявляти активну підтримку бізнесу.

Бізнес у гарячих точках світу

У деяких гарячих точках світу є реальні можливості для міжнародного та приватного бізнесу. У таких країнах, як Афганістан, Бангладеш, Буркіна-Фасо, Демократична Республіка Конго, Нігерія та Уганда, є позитивні приклади великих, середніх та малих підприємств, які отримують прибуток під час війни. Ці компанії як повертають свої інвестиції, а й прагнуть створення більш стабільних економічних зв’язків. Приватні інвестиції під час воєнного стану країни є панацеєю, тим щонайменше, вивчення практики та досвіду, важливо задля розуміння підприємницької діяльності під час військових дій. Нам необхідно зрозуміти обмеження та можливості дії у таких ситуаціях.

Можна вивчати досвід невеликих компаній для того, щоб зрозуміти — як працює бізнес під час війни. Ці компанії представляють різні сфери бізнес-індустрії: нафту і газ, гірничодобувна промисловість, сільське господарство, споживчі, промислові товари та фінансові послуги — для вивчення того, як вони можуть сприяти створенню більш стабільних, всеосяжних та процвітаючих взаємодій в умовах вкрай нестабільної економіки.