Главная > Як вибрати стілець для школяра

Як вибрати стілець для школяра

Правильне положення спини важливе в будь-якому віці, але особливо – в дитинстві та підлітковому періоді, коли відбувається формування постави. Хребет дитини вразливий перед будь-якими викривленнями, які можуть не тільки зіпсувати зовнішність, а й стати причиною розвитку багатьох захворювань.

Нині діти багато часу проводять сидячи – чи роблять вони уроки, чи просто грають на комп’ютері. Тому з боку відповідальних батьків нагадування на кшталт “тримай спину прямо” стають щоденним ритуалом. Але існує спосіб подбати про поставу школяра більш ефективним методом – потрібно підібрати правильне дитяче крісло.

Найважливіші моменти під час вибору дитячого крісла

Давайте розглянемо кожен з елементів стільця з точки зору максимальної користі для формування постави:

  • спинка – один із найважливіших елементів, який забезпечує підтримку спини за рахунок форми і жорсткості. Найкраще, якщо вона закінчується приблизно на рівні лопаток або трохи вище. Наявність регулювання кута нахилу і глибини вкрай бажана, але ідеальним варіантом стане ортопедична спинка, що повторює і підтримує природний вигин хребта;
  • підлокітники – повинні бути відсутніми. Учням молодших класів не рекомендують сидіти на стільцях з підлокітниками – школяр може звикнути впиратися рукою в один із них, приймаючи неправильне положення. Та й рівномірний розподіл навантаження користі не принесе: лікті мають перебувати на рівні столу, а не нижче;
  • коліщатка – досить поширена деталь для дитячого крісла, хоча її користь не завжди виправдана. Головне вибирати моделі з механізмом фіксації коліс, щоб уникнути випадкових переміщень стільця;
  • висота стільця для школяра. Визначити правильну висоту досить просто – стопи дитини повинні знаходитися на підлозі, а кут згину колін повинен бути прямим. Якщо стілець поки що занадто високий, то можна використовувати спеціальну підставку під ноги.

Який стілець краще купити для школяра

Дерев’яний стілець з регулюванням – набагато більш “просунутий” варіант. Перевагами таких моделей є міцність, екологічність, можливість “підігнати” стілець за розміром дошкільнику і навіть підлітку, а також позитивний вплив жорсткості дерева на фіксацію положення.

Купівля зручного дитячого комп’ютерного крісла може стати вдалим рішенням, але тільки в тому разі, якщо модель не має підлокітників. Наявність регулювання за висотою сидіння і кутом нахилу спинки роблять такі крісла досить універсальними.

Але найзручніші крісла для школяра – ортопедичні. Зазвичай таке крісло має щільну спинку анатомічної форми з регулюванням за глибиною і кутом нахилу. Це дає змогу зняти зайве навантаження зі спини дитини, при цьому підтримуючи її правильне положення. Недоліком ортопедичних моделей можна вважати лише їхню високу вартість, але з огляду на довгий термін служби таких стільців, його не можна назвати значним.