Главная > Як знайти хорошого юриста

Як знайти хорошого юриста

04.06.2021

Вибрати хорошого юриста, як не дивно, – не найпростіше завдання. Ринок переповнений пропозиціями, юристи усюди, юридичні вузи випускають десятки тисяч юристів щороку, але справжніх професіоналів не так вже й багато. При цьому важливо розуміти, що знайти кваліфікованого юриста потрібно саме вам (юристи не будуть рвати вас на частини, кожен благаючи віддати ваша справа саме йому, як помиляються деякі довірителі, надивившись американських серіалів), тому доведеться постаратися. Юридична проблема, яка виникла у вас – вона ваша, і тільки вам її і вирішувати.

Як відрізнити хорошого юриста від поганого

Почніть з того, що подивіться, що пишуть про обраний фахівця або юридичної компанії в інтернеті (про те, кого вибрати – поодинці або юридичну компанію, буде нижче). Більшу довіру (при інших рівних) завжди викликатиме людина публічна, що має репутацію, рейтинги та відгуки.

Чому? Тому що цією репутацією він буде дорожити. Зараз будь-яка інформація неймовірно доступна, в тому числі і негативна. Є маса майданчиків, де можна залишити відгук про людину або компанії, з якими ти взаємодіяв.

Грамотний фахівець буде всіма силами намагатися не допустити того, щоб про нього з’явився негативний відгук: він псує йому репутацію, відносини з іншими (діючими і майбутніми) клієнтами, це буде впливати на його подальшу роботу і доходи.

Зараз практично на всіх майданчиках відгуки залишають реальні люди з-під свій аккаунт в соціальних мережах. Реальність відгуків дуже легко перевірити. Відгуки, згенеровані комп’ютером під порожнім аккаунтом, найчастіше помітні неозброєним оком. Час ботів і анонімних замовних відгуків пройшло.

Так, безумовно, бувають масові атаки конкурентів, фейковий відгуки процесуальних опонентів та інші недобросовісні спроби зіпсувати репутацію (ми, наприклад, одного разу зіткнулися з ситуацією, коли всім моїм тисячам друзів в соціальних мережах зловмисники стали посилати змонтовані фото зі мною) і, до речі, з несправжніми відгуками можна і потрібно боротися, в тому числі, в судовому порядку.

Але в більшості випадків відгуки на сайтах реальні і відображають дійсність. Працюєш добре – у тебе багато хороших відгуків, працюєш погано – багато поганих.

Більш того, існують сервіси, де не тільки замовник оцінює виконавця, а й виконавець може оцінити замовника, тобто і виконавець, і замовник можуть відставляти один про одного взаємні відгуки.

За такою системою оцінки майбутнє, тому що система взаємних рейтингів дисциплінує, сприяє підвищенню якості послуг, зростання особистої відповідальності за свої вчинки не тільки з боку виконавця, а й з боку замовника, що теж дуже важливо.

Знайдеться дуже небагато фахівців, які захочуть працювати з клієнтом, у якого низький рейтинг і негативні відгуки, тому що все бережуть свій час і нерви, як би банально це не звучало.