Главная > Все новости > З нагоди відзначення 30-річчя з Дня виведення військ з Афганістану

З нагоди відзначення 30-річчя з Дня виведення військ з Афганістану

30 років тому останній радянський солдат покинув територію Афганістану, війна в якому тривала більше 9 років: з 27 грудня 1979 року по 15 лютого 1989 року. Реальні цифри втрат Радянський Союз приховував. Однак зараз відомо, що ця війна забрала життя майже 1,5 мільйона осіб, серед яких понад 3000 українських солдат і офіцерів. Донині близько 4000 осіб отримали інвалідність, а десятки вважаються зниклими безвісти.


      В Україні цей день офіційно відзначається відповідно до Указу Президента України № 180/2004 від 11 лютого 2004 року і має назву «День вшанування учасників бойових дій на території інших держав».


      Отож, 11 лютого 2019 року в приміщенні Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації відбулася урочиста зустріч керівництва Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації з учасниками бойових дій на території інших держав з нагоди відзначення 30-річчя з Дня виведення військ з Афганістану.


      Під час заходу голова району Олег Олександрович відзначив, що війна в Афганістані хоч і оцінюється неоднозначно, але залишається болючою раною. І сьогодні, коли десятки тисяч наших співвітчизників боронять цілісність і незалежність України на її південно-східних рубежах від зовнішньої агресії, серед них є воїни-афганці, які демонструють та передають свої військові навички та вміння. Вони завжди були і залишаються прикладом мужності й відваги, патріотизму і відданості військовій присязі.
    

Також на заході було нагороджено за мужність і самовідданість, виявлені під час виконання інтернаціонального обов’язку в Республіці Афганістан та з нагоди 30-ї річниці виведення військ з Афганістану: — відзнакою Президента України «За участь в антитерористичній операції» учасників АТО — учасників бойових дій на території інших держав з врученням їм подарунків від голови Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації.

      Наразі в районі здійснює свою активну статутну діяльність громадська організація «Спілка ветеранів Афганістану «Місія», яка об’єднує 429 воїнів, які приймали участь у військових конфліктах на території інших держав, серед яких республіки: Афганістан, Куба, Ангола, Чехословаччина, Югославія, В’єтнам.
Серед членів зазначеної Спілки є також учасники АТО.